Není to tak dávno, co zde kolega Martin psal o připravovaném přístroji z dílen Vivo. O přístroji, který má přijít s něčím revolučním, jak už u Vivo bývá zvykem. S něčím, s čím ještě žádný čínský výrobce nepřišel. Vivo je tím až posedlé, vždyť i informace poukazují na něco výjimečného. Vivo X6 se pomalu odhaluje.

Ač se původně, i díky různým únikům, spíše očekávala nová vlajková loď společnosti Vivo Xplay 5s, tak se nakonec budeme muset spokojit s o něco „méně“ ambicióznějším modelem Vivo X6. Uvozovky jsou na místě, protože i tento přístroj se bude mít s čím pochlubit.

Po určitých rozporuplných přístrojích, které Vivo představilo v nedávné minulosti (např. Vivo X5Pro) se zdá, že se opět blýská na lepší časy. Nově přicházející Vivo X6 totiž nabídne například 4 GB RAM a v souvislosti s touto specifikací se hodně spekuluje o tom, že část bude vyhrazena jen pro grafiku smartpohonu, přesněji se jedná o 1 GB. Tím by se Vivo X6 stalo prvním telefonem, který má speciálně vyhrazený cluster pro GPU.

Vivo na svém účtu již nějakou dobu pravidelně zveřejňuje upoutávky, které nám postupně odhalují specifikace telefonu, který bude v nejbližší době představen. Z těch máme pouze potvrzenu kapacitu operační paměti 4 GB, ostatní se zatím zakládají spíše na spekulaci nebo nepotvrzených únicích. Jedním z často skloňovaných je samotná tloušťka telefonu, která by snad měla znovu atakovat světový rekord, v tomto případě by telefon měl mít v pase pouhé 4 mm.

Podle všeho můžeme očekávat velmi rychlý telefon, dokonce se mluví o použítí deseti-jádra z produkce Mediatek, Helio X20, což by mohla být jeho premiéra. Telefon bude pravděpodobně vybaven displejem s QHD rozlišením (2160 x 1440). Interní úložiště dostane v základu 32 GB a hlavní fotoaparát by měl být vybaven senzorem s rozlišením 21 Mpx. Ačkoli to vypadá na velmi tenký telefon, tak kapacita baterie dosáhne snad 4000 mAh. Celé to poběží na domovském OS se základem na Android 5.1 Lollipop.

Níže pak ještě přikládáme uniklé snímky údajného Vivo X6.