Společnost Huawei uvádí na český trh telefon Huawei G8, který má elegantní vzhled a kovové tělo. K dispozici bude od dnešního dne, tedy 5.11. exkluzivně u operátora T-Mobile, a to za 9.999,- Kč včetně DPH.

Jaké specifikace najdeme u nového kovového Huawei G8? Telefon nabízí 5,5 palcový FullHD dotykový displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a barevným gamutem až 85 %, který umožňuje přirozenější zobrazení barev. Poměr displeje k tělu přístroje je 76 %. Displej je díky ochraně Gorilla Glass 3 odolný proti poškrábání a nárazu a zároveň citlivější na dotyk. Nechybí zde ani populární 2.5D zakřivení.

Huawei G8 je osazen osmi jádrovým 64 bitovým procesorem Qualcomm Snapdragon 616 s taktem 1,5 GHz s grafickým akcelerátorem Adreno 405. To doplňuje 3 GB RAM a 32 GB ROM a také OS Android 5.1 s nejnovější nadstavbou uživatelského rozhraní EMUI 3.1. Baterie o kapacitě 3 000 mAh ve spojení s Huawei technologií energetické správy umožňují, aby Huawei G8 vydržel na jedno nabití i více než dva dny běžného používání. Výdrž baterie rovněž zvládne až 8 hodin nepřetržitého online sledování videa, 10 hodin telefonních hovorů nebo 6 hodin online surfování po internetu.

Co se fotografického vybavení přístroje týče, pak vězte, že hlavní kamera Huawei G8 je 13 MPix se clonou f/2.0, RGBW senzorem a optickou stabilizací obrazu. RGBW senzor dokáže zlepšit jas obrazu až o 32 % ve vysoce kontrastních podmínkách a redukovat šum při snížených světelných podmínkách až o 78 %. Přední fotoaparát pak disponuje rozlišením 5 MPix. Čočky fotoaparátů jsou vyrobeny ze safírového sklíčka, které poskytuje pokročilou ochranu proti poškrábání a navíc nabízí vyšší úroveň pořizovaných fotografií.

O kvalitu signálu se postará chytrá duální anténa s technologií automatického přepínání signálu, což zlepšuje kvalitu spojení a zesiluje příjem signálu v místech slabého pokrytí ve srovnání s podobnými zařízeními. Přístroj je také osazen čtečkou otisků prstů (technologie druhé generace), která zrychluje odemknutí přístroje na pouhých 0,5 sekundy. Čtečka disponuje schopností samoučení, které umožňuje vylepšení přesnosti skenování nebo například skenování prstů z různých úhlů. Čtečku lze rovněž využít k pořizování snímků, k přijímání hovorů nebo vypnutí alarmu.

Jak již bylo v úvodu řečeno, Huawei G8 je v ČR dostupný od 5.11. 2015 v e-shopu a od 10. 11. 2015 na prodejnách T-Mobile za cenu 9.999,- Kč včetně DPH. Zákazníci operátora si tak mohou tento smartphone pořídit při uzavření nebo prodloužení smlouvy na 24 měsíců už za 799,- Kč včetně DPH (zbytek bude rozložen do 23 měsíčních vyúčtování po 400,- Kč s DPH). V nabídce bude stříbrná barevná varianta.