Chytrý telefon ZUK Z1, na jednu stranu low-cost, avšak s poměrně zajímavými specifikacemi, není na našich stránkách žádnou neznámou. Dokonce se nám tento zajímavý kousek povedlo dostat do redakce k recenzi, na které pilně pracuje kolega Zbyněk.

Než však recenzi dokončí, máme tu další zajímavou novinku, týkající se právě zmíněného přístroje. Společnost ZUK (mimochodem pod křídly Lenovo) nyní uvádí na čínský trh limitovanou edici ZUK Z1 se zadním krytem, vyrobeným ze dřeva. Zatím se jedná o výhradní prodej pouze pro čínský trh. Avšak uvidíme, jak se společnost k tomuto postaví, co se prodejů týče i případně do dalších destinací a jestli se této zajímavé edice dočkáme i na našem, evropském, případně světovém trhu.

zuk-z1-dřevo-3

Dřevo pochází z dubů, rostoucích v Appalačském pohoří ve Spojených státech. Dle společnosti se tento druh dřeva, díky jeho konstrukčním předpokladům, velmi hodí na zhotovení zadního krytu telefonu. Tím mu dodá i punc originality.

zuk-z1-dřevo-2

ZUK Z1 charakterizují tyto specifikace. Displej 5,5 palce s FullHD rozlišením 1620 x 1080px, starším, avšak výkonným a spolehlivým čtyř jádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 801, taktovaným na 2,5 GHz, 3 GB RAM, 64 GB ROM, přední kamerou OmniVision 8 MPx, hlavním fotoaparátem Sony IMX214 s 13 MPx, baterií 4100 mAh a USB typu C. Jedná se o dualSIM, kde najdeme i čtečku otisků prstů v home tlačítku, nazvaném U-Touch a vše běží na populárním operačním systému CyanogenMod 12.1, založeném na Android OS 5.1.1.

ZUK Z1 s dřevěným krytem bude k dispozici na čínském trhu od 11.11.2015 za cenu 1799,- jaunů (284,- dolarů).