Již před několika dny začala po internetu kolovat zpráva, že Xiaomi chystá cosi jako odvetu nedávno představenému Meizu Metal (více zde). Z uveřejněných snímků to však spíše vypadalo na solidní novinářskou kachnu a jako na práci grafika, který si vzal jako podklad Meizu MX5 a doplnil jej o logo MI. No, však můžete sami posoudit podle obrázků povalujících se tady kolem. Jenže z kachny se zdá být pomalu ale jistě se rodící, ač překvapivá, tak reálná záležitost.

Další úniky s již více specifikovanými detaily nám dávají jasný signál, že se něco doopravdy děje. Tím tajným přístrojem totiž nebude ani toužebně očekávaný Mi5 nebo dokonce druhá generace Mi Note, ale další sourozenec do rodiny Redmi, přesněji Xiaomi RedMi Note 2 Pro. Uff, doufám, že tento pracovní název Xiaomi trochu zredukuje.

Pojďme se tedy podívat, co vlastně víme o tomto tajemném přístroji a co vlastně Xiaomi nutí rozšířit a posílit svou pozici na trhu s přístroji střední třídy o další kus.

Nejdříve si proberme několik pádných důvodů proč. Tak za prvé, Xiaomi si na počátku roku stanovila poměrně ambiciózní cíle a jedním z nich bylo prodat minimálně 80 milionů svých přístrojů. Nedávno se společnost pochlubila prolomením hranice 54 miliónů prodaných telefonů. Což by samo o sobě mohlo být úspěchem, ne však pro druhý nejúspěšnější start-up posledních let. Na druhou stranu se zdálo, že Xiaomi již své trumfy pro tento rok vyčerpala a pokud pominu stále očekávaný Mi5, tak již není žádná bomba, která by mohla dopomoci prodat dalších více než 25 miliónů telefonů.

Další ne nepodstatnou záležitostí může být současná konkurence. Nedávno Meizu, když bylo ještě se svým M2 Note na koni, bylo nekompromisně sestřeleno Xiaomi v podání letního představení RedMi Note 2. Xiaomi představilo přístroj za skoro stejný peníz s nekompromisně lepší výbavou. Meizu však nesložilo zbraně a jako odpověď představilo svůj Meizu Metal. Ten se i díky svému kovovému tělu a čtečky otisků prstů stal zdatným protihráčem. No a znáte to, když se dva kohouti perou…. Do toho všeho totiž ještě vstoupilo LeTV se svým dumpingovým LeTv S1s. Zde si dovolím předpovědět, že do budoucna to může být největší potenciální konkurent nejen Xiaomi.

Xiaomi tedy muselo zareagovat a vypadá to, že přichází s rychlým kontrem, což potvrzuje skutečnost, že přístroj už získal certifikaci 3C v Číně. A další únik nám již prozrazuje docela reálné informace i s cenami. Xiaomi RedMi 2 Pro by se měl objevit ve třech verzích. Všechny dostanou do vínku kovové tělo, jak jinak, že ano. To je však pro společnost revoluční, protože doposud Xiaomi ve svém arzenálu žádný celokovový smartphone nemá. Navíc další premiérou v podání Xiaomi bude snímač otisků prstů. Poněvadž se jedná o RedMi Note Pro 2, dá se očekávat displej o velikosti 5,5 palce se sklíčkem s populárním zaoblením 2,5D.

Xiaomi-Redmi-note-2-Pro-3C-Certification

Spekulace se vedou o procesoru. Jeden zdroj, ten z 3C certifikace, uvádí Mediatek Helio X10. Ve hře je však ještě šesti jádrový Qulacomm Snapdragon 808, čímž opět vyvstávají další spekulace jak to bude s LTE? Na odpověď si asi budeme muset počkat do premiéry, ale cosi se šušká, že by to mohl být první Xiaomi telefon podporující většinu LTE pásem. No, tak se nechme překvapit, možná to i souvisí s přípravou vstupu na americký trh.

Co se týče oněch tří variant, tak ty se od sebe liší především paměťovou výbavou a poté i cenovkou:

  • 16 GB interní paměti, 2 GB RAM, cena 1099 juanů (asi 176 dolarů)
  • 32 GB interní paměti, 3 GB RAM, cena 1299 juanů (asi 204 dolarů)
  • 64 GB interní paměti, 4 GB RAM, cena 1499 juanů (asi 236 dolarů)

Datum uvedení je zatím samozřejmě neznámé, ale vezmeme-li v úvahu výše zmíněný bod o splnění cílů, tak reálně můžeme počítat s listopadem/novembrem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.