V Teclastu se evidentně nespí na vavřínech a na sociální síti Weibo byly publikovány první informace o připravovaném tabletu, který by měl přinést pro firmu jedno význačné prvenství. Zatím se veškerá produkce čínských tabletů spokojila s nižšími variantami nového Intelu Cherry Trail (X5 8300 a X5 8500) a Teclast míří výše, proto bychom se měli dočkat použití Intel Atom X7 8700, tedy stejného čipsetu jaký používá například highendový Microsoft Surface 3.

Informací je zatím pouze poskrovnu a i obrázky nejsou bůhvíjaké kvality, ale slovy klasika, nemusí pršet jen když kape 🙂 Tablet dostane 11.6″ IPS displej s FHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů  a dokonce v jedné části specifikací trumfne i zmíněný Mrkvosoftí tablet, protože bude mít 8 GB RAM. K dispozici bude i speciální dotyková vrstva podporující stylus a z obrázků je zřejmá i existence jednoho plnohodnotného USB 3.0 portu. Zatím poslední příspěvek na Weibo slíbil dokonce i duální systém v podobě Windows 10 a Androidu 5.1, takže opravdu papírově se bude dát asi vytknout jen máloco. Design vypadá velmi podobně jako nedávno představený Teclast X16 Pro (psali jsme ZDE) a pravděpodobně bude sdílet i stejné doplňky jako je klávesnicový dok.

Toť prozatím ze zveřejněných informací vše, dostupnost ani cena nám odhaleny nebyly a tady se asi bude lámat chleba, protože konkurence je neúprosná. Pokud by však vyplnilo mé zbožné přání a tento prozatím bezejmenný Teclast dostal do vínku SSD disk, tak se mohou dít věci.