Jedno se čínským výrobcům prostě upřít nedá, obrovský talent ke zmatení nepřítele pomocí podobných či naprosto stejných označení různých produktů. Tablet nazvaný Cube iWork11 už jsme měli na trhu minulý rok v podobě 11.6″ kousku s Intelem Z3735F a proto je poměrně překvapivé vidět jako novinku opět Cube iWork11 🙂 Ale naštěstí se alespoň jedná o modernější kousek tak vzhůru na jeho popis.

Cube iWork11 ve verzi Cherry Trail bude mít pouze 10.6″ displej s FHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů a dotykovou vrstvou podporující Wacom stylus. Že už jste to někde slyšeli ? No samozřejmě, populární Cube i7 Stylus (článek ZDE) nabízí přesně to samé a podobnost opravdu není jen čistě náhodná. iWork11 používá i naprosto shodné šasi, což je samozřejmě dobrá zpráva díky jeho kvalitě (stejné šasi má i i7 Remix v naší recenzi ZDE) a podporovanému skvělému klávesnicovému doku. Jediný markantní rozdíl je tedy v použitém procesoru Intel Atom X5 8300 a 64 GB eMMC paměti, shodná zůstala kapacita 4 GB RAM, microSD slot, microUSB 3.0, microHDMI a předinstalované Windows 10.

V Číně je momentálně iWork11 k dostání v exkluzivní předprodejové slevě za 1399 juanů (tedy asi 220$) což je zajímavá cena a méně náročný zákazník by tak ušetřil oproti dražšímu i7 Stylus. Rozdíl by se však téměř smazal, pokud Cube myslí vážně cenu za kterou bude iWork11 dostupný po skončení předprodeje a to 1999 juanů (asi 320$)… Vzhledem k tomu, že i7 Stylus s výkonnějším Core-M a zejména SSD diskem se prodává mezinárodně kolem 350$, tak by šlo o velmi nevýhodnou koupi a doufejme, že některou chytrou hlavu v Cube napadne, že kanibalizace vlastních produktů není dobrou obchodní strategií.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.