Před pár týdny jsme se zmiňovali o tom, že představení nového OnePlus X proběhne 29. října/októbra. V onom článku jsme si i tak trochu zaspekulovali o cenovce připravovaného telefonu. Skeptické zdroje tvrdily, že se cena bude pohybovat kolem 250 dolarů, optimisté se naopak přikláněli k částce 199 dolarů. Dnes to vypadá, že jak pesimisté, tak i optimisté byli vedle jak ta jedle.

Podle posledního teaseru, ano, prezentace OnePlus X se blíží, to vypadá, že cenovka bude stanovena na 1699 jüanů, což je v přepočtu zhruba 268 dolarů. Pokud by se tato částka ukázala být pravdivou, tak pak zřejmě potvrdí i slova o tom, že telefon bude zaměřen spíš na formu než na obsah. Tedy na zákazníky, kteří upřednostňují u svého přístroje design a na hardware jim až zas tak nezáleží.

OnePlus_teaser

Podle spekulací by měl být OnePlus X z hlediska designu opravdu povedeným kouskem. 5 palcový FullHD displej s úzkými rámečky, 2.5D zakřivené sklo, štíhlé tělo s rámečkem ze slitiny. Ostatně ani vnitřní parametry telefonu nebudou zas až tak k zahození. Procesor Snapdragon 801 doplní 3 GB RAM a vnitřní úložiště s kapacitou buď 16 a/nebo 32 GB. Neměla by chybět ani podpora LTE a OxygenOS, založený na Android 5.1.1. Inu, nezbývá než vydržet do čtvrtka, kdy bychom se měli dovědět úplné informace a cenu OnePlus X.