Pamatujete na začátek loňského září/septembra, kdy se čínský výrobce Gionee vytasil s chytrým telefonem Elife S5.1 s v té době mírami nevídanými, tedy především svou tloušťkou 5,1 mm? Ano, bylo to v době, kdy smartphony o tloušťce 6-7 mm byly považovány za tzv. ultraslim a obec veřejná jen nevěřícně kroutila hlavami. Gionee se tímto telefonem nejen zapsalo do Guinessovy knihy rekordů, ale především se dost zviditelnilo na trhu. Je fakt, že o rekord přišlo záhy, za což si svým způsobem mohlo samo, tímto telefonem totiž spustilo hon za svatým grálem. Oppo R5 a poté i Vivo Max 5 Pro jej do Vánoc o tento triumf ještě stihly obrat.

Gionee od té doby začalo spíše na tloušťce nabírat, což však není od věci. Přeci jen, při honbě za zkonstruováním nejtenčího telefonu musí přijít na řadu hodně kompromisů a pánové technici v Gionee si to zavčasu uvědomili. Vsadili spíše na telefony s užitečným vlastnostmi a tím i více ku prospěchu pro uživatele, než na nějakou placku „frajerskou“, která vydrží bez nabíječky sotva pár hodin. A tak přišel Elife S5.5, který byl o 0,4 mm tlustší a také Elife S7, který byl představen na MWC 2015 v Barceloně.

V současnosti Gionee připravuje další novinku, tu by chtěla představit příští měsíc, přesněji 16.11. Půjde o řadu Elife, takže můžeme očekávat opět tenký telefon, avšak již ne tak tenký, aby boural opět rekordy. Gionee Elife S6 již svým přídomkem pobízí k tomu, že by mohl v pase mít rovných 6 mm. To již v dnešní době není nic závratného, ale stále se tu dá hovořit o ultraslimu.

Bohužel, zatím neznáme žádné další specifikace a ani úniky, takže další informace se spíše zakládají na spekulacích. Hodně se mluví o tom, že jde vlastně o model, který se již objevil v čínském certifikačním úřadě TENAA pod kódovým označením GN9010.

Dle těchto informací se můžeme tedy těšit na telefon s 5,5 palcovým AMOLED HD displejem, který bude pohánět osmi jádrový procesor Mediatek o taktu 1,3 GHz s pomocí operační pamětí o kapacitě 2 GB. Interní úložiště, bohužel, nevybočí z čínského standardu 16 GB, avšak snad bude rozšiřitelné díky slotu na microSD karty. Hlavní fotoaparát dostane senzor o rozlišení 13 Mpx a selfie kamerka s 5 Mpx ničím neurazí. Očekává se standardní výbava co se konektivity týče, tedy 4G LTE, Wi-Fi a Bluetooth.

Půjde o dualSim s hybridním slotem, tedy možností výběru buď  dualSim nebo 1 SIM a microSD karta pro rozšíření paměti. Celý tento zázrak by měla pohánět baterie o kapacitě 3150 mAh, což papírově vypadá dobře, záleží však na optimalizaci celého systému. Telefon poběží na Android 5.1 Lollipop, avšak s vlastní nadstavbou Amigo 3.1 UI.

Gionee nám vše buď potvrdí nebo vyvrátí 16. listopadu/novembra.