Meizu představilo svou odpověď na konkurenční telefon Xiaomi Redmi Note 2, Meizu Metal. Jak už z názvu vyplývá, bude mít co do činění s Metalem, a teď nemyslíme hudební žánr. Skořepina, v níž je celý telefon vsazen, byla vyrobena z hliníkové slitiny s příměsi kobaltu a titanu. Od toho tedy přídomek Metal. To ho také odlišuje od o dost slabšího bratříčka Meizu M2 Note.

Ale dnes tu nejsme, abychom srovnávali specifikace s M2 Note, případně MX5. Dnes se chceme podívat právě na zadní kovovou skořepinu. Výrobce se v tomto totiž dušuje, že na zadní kryt použil právě a jen zmiňovaný kov.

No a právě to se stalo předmětem spekulací. Jak můžeme vidět z reklam nebo prezentací, zařízení má tuto skořepinu vyrobenu z jednolitého kusu, bez jakéhokoli přerušení plastovými vlysy nebo vložkami pro umožnění vstupu signálu k anténám. Což tak trochu popírá fyzikální zákony o přenosu radiového signálu. Jak je známo, tak celokovová schránka moc nepřispívá k hladkému radiovému přenosu, v praxi to znamená, že příjem vašeho signálu by byl velmi slabý nebo spíše žádný.

meizu metal

Proto většina producentů celokovových smartphonů používá na svých kovových skořepinách narušovací linky, případně část krytu s plastovou částí, pod nimiž najdeme antény pro GSM, Wifi, Bluetooth nebo GPS. Pro příklad může uvést obrázky iPhonu nebo třeba LeTV S1 Pro.

Tak jak to tedy Meizu vyřešilo? Na internetu kolují snímky Meizu Metal s částečně odstraněným lakem, kde překvapivě v horní a dolní části narazíme spíše na plast než na kov. Takže se zdá, že celokovový zadní kryt nebude až tak „celometalový“. Každopádně se Meizu povedlo konstrukčně vše skvěle zamaskovat, takže na první dojem skořepina působí jako jednolitá část a designově velmi atraktivně.

I níže uvedené video nasvědčuje, že v některých místech kov nahradily plastové vlysy.