Hodnocení recenzenta

Hodnocení Ulepfone uWear

7.5
Celkové hodnocení

Chytré hodinky nebo také Smart Watch jsou čím dál tím víc žádanějším produktem. Nyní vám můžeme představit chytré hodinky společnosti Ulefone, která se mimo jiné vždy snažila nabízet své produkty za rozumnou cenu. Jejich nové inteligentní hodinky nesou název Ulefone uWear, za jejich zapůjčení děkujeme e-shopu Gearbest.

Balení

Elegantní černá krabička se stříbrnou popiskou uWear by Ulefone obsahuje pouze dvě náležitosti. Ještě jednu krabičku, která kromě malého letáčku s anglickým popisem hodinek neobsahuje vůbec už vůbec nic a slouží pouze jako vyplnění prostoru a pak hlavně samotné hodinky na oválném pěnovém držáku. Spodní strana hlavní krabičky je samozřejmě popsána logy všech funkcí, které tyto hodinky zvládají a také základní kontaktní informací na společnost Ulefone. A jaká tedy bude recenze Ulefone uWear?

 

Vzhled a zpracování

 Hodinky jsou obdélníkového tvaru a jsou designově poměrně elegantní. Je znát, že si návrháři dali záležet na tom, aby uWear byly hodinkami pro obě pohlaví. Označil bych je jako unisex. Jsou decentní a budou vypadat dobře na zápěstí muže, ženy, chlapce nebo dívky. Tělo hodinek je tvořeno čistou nerezovou ocelí a řemínek je kombinací pryže a přidaných přírodních materiálů. Samotný pásek má záchytný čip a přídavný otvor pro zpětný průvlek pásku. To zajišťuje téměř minimální možnost ztracení či „odpadnutí“ hodinek přímo z ruky. Velikost displeje uWear je 1,44 palce, což by nemělo dělat problém ani lidem s útlým zápěstím. Celkově je konstrukce pevná a vše lícuje. Aby taky ne, když výrobce udává odolnost dle normy IP65. Vše je téměř skryto. Hlavní ovládání je v dolní polovině pravé hrany hodinek a hned nad tímto tlačítkem je pod záslepkou skryt konektor pro nabíjení hodinek. Spodní strana je místem pro čtyři kontakty, které přenášejí informace z vašeho těla do telefonu. Ať už jde o spánkový režim, fyzickou aktivitu jako chůze, běh nebo sezení. Posledními prvky, které na těle těchto hodinek najdete jsou mikrofon a nenápadný reproduktor. Ty jsou určeny pro příjem hovorů a komunikaci nebo pro poslech hudby. Jinak hodinky jsou lehké a při rozměrech 9 x 9 x 7,5 cm váží pouhých 45 g.

Displej

Tím nejdůležitějším místem pro ovládání chytrých hodinek Ulefone uWear je samozřejmě displej. Ten disponuje 2,5D zakřivením a tudíž nikde nezadrháváte při procházení menu zleva doprava a zpět, i když nemáte ostříhané nehty. Musím zde s povděkem sdělit, že displej má opravdu velmi široké pozorovací úhly, což je zvláště ve slunečných dnech obrovskou výhodou. Rozlišení je 128 x 128 pixelů, ale po pravdě, vše je vidět a je čitelné.

Hardware

Hodinky uWear se párují pomocí Bluetooth verze 4.0. Co se paměti týká, tak RAM i ROM jsou identické, a to 32 MB. Hodinky jsou certifikovány podle IP65, což znamená ochranu proti prachu, vodě, potu a drobným částicím. Hardware použitý pro tyto inteligentní hodinky je vzhledem k ceně celkem působivý. Bohužel, i po dlouhém pátrání jsem nezjistil typ procesoru a grafického čipu. A jaká je baterie těchto hodinek? Baterie je Li-Pol s kapacitou 220 mAh a měla by zajistit výdrž až 7 dnů v pohotovostním režimu.

Funkce

Hodinky uWear, vzhledem ke své ceně jsou vybaveny mnoha základními funkcemi, a to:

 • volání pomocí Bluetooth a kontrolování zpráv
 • notifikace: zprávy, připomínky z funkcí budík, krokoměr, měření spánku či dokonce upozornění na delší fyzickou neaktivitu (sedavost)
 • dálkové ovládání pro kameru, hudbu a nalezení ztraceného telefonu
 • dva druhy základních hodin (analog a digital)

Co tedy najdete přesně na těchto hodinkách?

 • nalezení ztraceného telefonu
 • budík
 • SMS
 • email
 • volání
 • telefonní seznam
 • krokoměr
 • měřič spánkové aktivity
 • výškoměr
 • počasí a tlak
 • dálkové ovládání fotoaparátu na vašem telefonu
 • přehrávání muziky
 • lokace

Některé z těchto funkcí fungují bez spárování s vaším telefonem a jiné ne. Ohledně volání, přijímaní hovorů a psaní SMS, přehrávání hudby a ovládání kamery musíte mít telefon spárován pomocí Bluetooth. U sportovních funkcí je to v podstatě jedno. Pokud si nainstalujete jednu ze dvou aplikací, které přenášejí data z vašich hodinek do cloudu a následně do mobilu, budete mít vždy výsledky vašich pohybových aktivit k dispozici. Obě aplikace můžete najít na google.play, a to pod názvy Fundo Wear nebo Fundo Companion. Obě dělají totéž. Ovšem první je uživatelsky příjemnější. Samozřejmě si aplikaci můžete stáhnout pomocí QR kódu, který vám samotné hodinky nabízejí, ale dostanete se na ty samé odkazy uvedené výše.

Vlastní zkušenost

Musím po pravdě napsat, že to byly mé první chytré hodinky na recenzi. Chvíli jsem si zvykal na spárování a podivné zvuky. Co mě příjemně překvapilo? Lehkost, možnost komunikovat, i když máte svůj mobil v tašce nebo kapse, ovládání fotoaparátu (za podmínky běžícího spárování). Protože nejsem sportovní typ, tak funkce jako krokoměr, výškoměr, měřič spánkové aktivity jsem bral trochu s nadhledem. Každopádně hodinky vaši aktivitu zaznamenávají a pomocí výše uvedených aplikací si ji můžete archivovat a zpětně procházet.

Pokud tedy patříte mezi ty, kteří jsou rádi lehce či více opoceni, běháte, skáčete, podlézáte překážky, zdoláváte kilometry tratí nebo vrcholy hor a přitom nechcete vyhazovat příliš mnoho peněz, jsou chytré hodinky Ulefone uWear tou pravou volbou pro vás. Můžete si je objednat například zde za pouhých 29,28 dolarů, což je asi 715,- Kč, a to v porovnání s jinými chytrými hodinkami je opravdu dobrá koupě. Ulefone uWear jsou samozřejmě kompatibilní jak s Android OS tak s iOS, ovšem u iOS je mnoho funkcí nedostupných (zatím). Tudíž mé hodnocení, pokud beru v potaz nabízenou užitnou hodnotu a cenu je, řekl bych, dosti příznivé.