Copak se to v Říši středu děje? Že by Xiaomi ve své domovině ztratila pozici „prodejní jedničky“ a musela se spokojit s druhým místem? Ano, podle předběžných prodejních statistik společnosti Canalys to zatím vypadá tak, že ve třetím čtvrtletí letošního roku se na výsluní zájmu zákazníků hřeje společnost Huawei a Xiaomi tak trochu utřela nos a musí se spokojit s druhým místem v rámci prodejnosti telefonů.

Zajímavé je, že Xiaomi pokořila na čínském trhu společnost Huawei, a to i přesto, že třeba telefony Apple nebo Samsung se v Číně těší poměrně velké oblibě a dost dobře se prodávají. Přestože Canalys zatím neuvádí konkrétní čísla, ale jen předběžné odhady, i podle nich si Huawei za 3Q/2015 polepšil v prodejích telefonů o neuvěřitelných 81% v porovnání se stejným obdobím roku loňského. V kontrastu s tímto nárůstem vypadá společnost Xiaomi jako ta, která hodně ztrácí, a to i přesto, že se jí nedařilo vůbec špatně, ovšem poprvé se stalo, že její prodeje telefonů v Číně klesly.

Vše může být způsobeno i tím, že Huawei v poslední době představil svá prodejní esa – Huawei P8, Honor 7 a Huawei Mate S, zatímco na letošní vlajkovou loď Xiaomi, Mi 5, se stále ještě čeká. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Nexus P6, který Huawei také zvedl prodeje.

Nicmémě máme před sebou poslední kvartál letošního roku, kdy se karta opět může obrátit ve prospěch Xiaomi. Neúspěch v jednom kvartále v roce nic neznamená. Ovšem je otázkou, zda společnost nebude spíš napínat své síly na dobytí amerického trhu, než na obhajování své pozice na trhu čínském.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.