Na čínském portálu MyDrivers se objevily údajné snímky chytrého telefonu LeTV 2.generace. Nová řada těchto telefonů bude oficiálně představena 27. října/októbra.

Telefony LeTV jsou často označovány za bezrámečkové supertelefony, což až zase taková pravda není. Jde o velmi dobře provedený konstrukční a marketingový klam, a tak ačkoli na první pohled máte pocit, že držíte v ruce telefon bez rámečku okolo displeje, tak po rozsvícení displeje zjistíte, že přece jenom nějakým tím rámečkem displej obklopen je.

A ve stejném konstrukčním duchu se dají očekávat i novinky, což potvrzují i uniklé a poté i oficiálně zveřejněné snímky. Nadále vidíme jakoby bezrámečkový design, přesto displej opět obepíná rámeček. Zdá se však, že rámeček se přece jenom o něco ztenčil.

Vzhled 2. generace telefonu LeTV „unikl“ díky populární čínské herečce Li Xiaolu, známé také pod pseudonymem Lulu. Poté, co se objevily prvně snímky herečky na účtu sociální sítě Weibo, tak totožné fotky byly brzy publikovány i na oficiálním účtu společnosti LeTV. Těžko říci jestli šlo o záměr nebo nekontrolovaný únik, za kterým stojí čínská diva.

Ze snímku není patrno o jaký model telefonu jde, objevily se však spekulace o tom, že se jedná o nástupce základní řady, tedy LeTV S1 (také označovanou jako One nebo Le1).

Specifikace telefonu nemáme zatím k dispozici a o ceně se pouze spekuluje. Přesto se dá s určitostí říci, že by neměla přesáhnout hranici 2000,- juanů (315,- dolarů), avšak v porovnání s konkurenčními telefony se dá očekávat i podstatně nižší cenovka v základu, tedy pod 1500,- juanů (236,- dolarů).

V souvislosti s telefonem se také mluví o displeji s rozlišením 2K, což si nejsem tak úplně jist  jestli bude přínosem ve vztahu ke spotřebě a kapacitě použité baterie, ale uvidíme.

Nové teasery:

Další upoutávky zveřejněné společností, potvrzují použití USB typu C, avšak v nové generaci, takže se dá očekávat standard 3.0.