Zhruba před týdnem rozjela společnost OnePlus kampaň s názvem TakeTheEdgeOff, ve které slibuje vyměnit padesáti uživatelům jejich modely Samsung Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge Plus nebo Note 5 za svůj nejnovější model OnePlus 2. Takto získaných 50 telefonů chce následně OnePlus poskytnout dobrovolným zdravotníkům v nejchudších oblastech světa. To je opravdu chvályhodný nápad. Konkurenci Meizu se tato myšlenka zalíbila natolik, že se rozhodli pro podobnou akci.

Jak to má ovšem Meizu vymyšleno? Společnost Meizu nezůstala lhostejná k nové kampani OnePlus a rozhodla se přijít se svou vlastní kampaní na velmi podobných principech. Bohužel s jedním „nepatrným“ rozdílem. Cílem jejich kampaně není v žádném případě podporovat nějakou charitu, ale pouze pobavit a přilákat nové zákazníky. Meizu ve své grafice naznačuje, že pokud se zbavíte svého OnePlus 2, dostanete výměnou nové Meizu Pro 5. Navíc, kampaň Meizu má velmi podobný název jako ta od OnePlus. Celý název zní TurnTheHeatOff, což může odkazovat na procesor, který je používán v OnePlus 2 (Qualcomm Snapdragon 810) a jeho problémy s přehříváním.

Meizu-Pro-5

Chcete-li se zúčastnit akce Meizu, musíte kliknout na odkaz uvedený ve zdroji a vyplnit speciální formulář. Výherci budou kontaktováni výrobcem pomocí e-mailu. Nicméně se musím přiznat, že ačkoli má jakýkoli výrobce právo na vypsání jakékoli soutěže, to, co předvádí Meizu za účelem pouhého nalákání nových uživatelů se mi moc nelíbí. Ale to je asi tak vše, co s tím mohu dělat.