Včerejší večer patřil společnosti HTC, které se, jak je známo, v poslední době moc nedaří. Pomůže jí čerstvě představený smartphone HTC One A9 zvýšit prodeje?

HTC One A9 oproti modelu One (M9) nemá zakulacená záda a někomu tak může připomínat iPhone. Nicméně, podle mého, design vychází právě z One (M9), alespoň pokud se bavíme o zadní straně. Přední strana je totiž naprosto jiná. Na první pohled je jasné, že zde se tolik vychvalovaných stereo reproduktorů nedočkáme. Naopak se pod displejem objevila čtečka otisků prstů.

Po delší době se vrací na scénu displej typu AMOLED. Jeho úhlopříčka je 5 palců a nabídne FullHD rozlišení. Ochranu zajistí odolné sklo Gorilla Glass 4 s 2.5D efektem. V kovovém šasi se ukrývá osmi jádrový 64bitový procesor Snapdragon 617 (4 x 1,5 GHz + 4 x 1,2 GHz), grafický čip Adreno 405, 2/3 GB RAM a 16/32 GB interní paměti. Obě varianty disponují slotem pro paměťovou kartu až do kapacity 2 TB. K nám se však dostane jen méně vybavená verze s 2 GB RAM a 16 GB ROM. Bezpochyby dobrou zprávou je, že HTC One A9 přijde s OS Android 6.0 a novou verzí UI Sense 7.0.

Společnost se snaží klást důraz na kvalitu fotograií, ale ne vždy bývá úspěšná. Tentokrát se rozhodla jako hlavní fotoaparát využít 13 MPx snímač s optickou stabilizací. Objektiv má světelnost f/2.0 a je chráněn odolným safírovým sklem. Přední fotoaparát disponuje technologií UltraPixel.

Co se týká konektivity, tak nechybí nic důležitého. Je zde přítomno NFC, GPS, GLONASS a také plná podpora našich LTE pásem. K dispozici je i technologie Quick Charge 2.0, která zajistí rychlejší nabíjení baterie s kapacitou 2150 mAh.

Rozměry telefonu jsou 145,75 × 70,8 × 7,26 mm a váha 143 gramů.

HTC One A9 se objeví na pultech již 2. listopadu/novembra za 14777 Kč.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.