Zatímco jsme v minulém týdnu upírali většinu pozornosti ke konferenci společnosti Xiaomi, tak se nám pod rukama pomalu, ale jistě odpočítává čas k další zajímavé akci. Na účtu CEO společnosti LeTV, Jia Yuetinga, se nám postupně odkrývají specifikace očekávaného telefonu LeTV 2. Každým dnem nás tak prostřednictvím nového teaseru, umístěném na Weibu, společnost navnazuje na očekávanou novinku.

Společnost LeTV se stala takovým menším překvapením v tomto roce. Na poli chytrých telefonů se rozzářila stejně, jako Halleyova kometa na nebi v roce 1986. Musíme však zmínit, že za tak úspěšným startem určitě stálo již stabilní zázemí společnosti, která operuje především v oblasti streamovacích služeb. Avšak v poslední době se vrhla i na další zajímavá odvětví, takže není překvapením, když se setkáte s již zmíněnými chytrými telefony LeTV S1, LeTV S1 Pro a LeTV Max. Dále v jejím portfoliu najdete smartTV nebo dokonce chytré bicykly, to vše doplněno různým příslušenstvím.

Společnost ohlásila na 27.10. konferenci, kde uvede svou novinku LeTV 2, telefon, o kterém se toho zatím moc neví, o to více se spekuluje. Nejvíce vody vlil do rozpáleného oleje teaser, uveřejněný někdy v srpnu/auguste. Upoutávka nepřímo ohlašovala použití procesoru Qualcomm Snapdragon 820. Ten stále zůstává ve hře, ač dle rozvrhu uvedení samotného Qualcommu, se to spíše pohybuje v rovině pouhých tužeb fanoušků. Přesto tu nějaká naděje je.

letv-sd-820

Víme však, že novinka bude vybavena novým skenerem otisků prstů. Společnost se neopomíná srovnat se současným etalonem všech mobilních telefonů iPhone 6s (mimochodem, ten se až tak neprodává, alespoň dle představ společnosti Apple, co se to děje s tím světem?!?). Takže můžeme dle prohlášení společnosti LeTV očekávat lepší, rychlejší a přesnější čtečku otisků prstů, než v případě výše zmíněného iPhonu.

Další upoutávka poukazuje na použitý senzor hlavního fotoaparátu. Bohužel, opět bez tzv. „hard dat“, ale zase pouze ve srovnání s Apple iPhone 6s. Zde se dozvíme, že LeTV použilo mnohem lepší senzor a také rychlejší než Apple. No a třetí teaser poukazuje na použití zobrazovače telefonu. Ten by, jak jinak, měl být lepší než současný standard používaný v iPhonu, Retina display s rozlišením 1080p, tedy ve verzi Plus. Poněvadž víme, že od řady LeTV S1 Pro společnost používá displej s rozlišením 2K, dá se logicky očekávat, že i v tomto případě bude použit ten samý zobrazovač.

Vzhledem tomu, že na Weibo účtu CEO Jia Yuetinga se nové upoutávky objevují každým dnem, můžeme očekávat i další odhalená specifika, a to třeba i o použitém procesoru. Tak se těšme. Samotné představení je naplánováno na 27.10.2015. Kanály zatím mlčí, kolik toho LeTV vlastně představí, ale již nyní se spekuluje o tom, že můžou být představeny hned dva přístroje, případně i celá inovovaná řada.