Za pět dnů nám Xiaomi rozlouskne, jestli naše úvahy jdou správným směrem. Včera společnost uvolnila teaser zobrazující mirrorless kameru s objektivem. Tím samozřejmě spustila vlnu spekulací o tom, že se chystá uvést svou vlastní verzi fotoaparátu. Hned od počátku se mi to zdálo spíše nepravděpodobné než reálné. Přece jenom již nějakou dobu Xiaomi sleduji a hlavně jejich marketing. Ten často připomíná hru kočky s myší nebo spíš dobře povedenou skládanku s mnoha indiciemi.

Po dnešním teaseru si dovolím tvrdit, že o žádný fotoaparát nepůjde. Upoutávka totiž zobrazuje holítko, podobající se jednomu od věhlasné globální značky. Asi se shodneme na tom, že holítko nemá nic společného s předchozím fotoaparátem a také na tom, že Xiaomi nepředstaví svůj holící strojek. Tedy alespoň ne jako hlavní produkt.

xiaomi teaser 3

Obě upoutávky v sobě skrývají jedno poselství. Jde o možnost odejmutí jisté části. V tomto případě břitvu od těla holítka a v případě minulého teaseru, objektiv od těla fotoaparátu. Z toho nám vyplívá, že by mohlo jít o cosi odnímatelného od hlavní části zařízení. Opět se naskýtá možnost MiPad Pro s klávesnicí po vzoru Surface od Windows nebo nově iPad Pro od Apple.

Avšak jedna věc mi tu nehraje. V obou případech, které jsou demonstrovány na upoutávkách, není možné jednu část použít bez té druhé. V případě MiPad, by přece jenom měl být samotný tablet funkční i bez případně přidružené klávesnice. No tak uvidíme.

Marketingové oddělení Xiaomi je však nevyzpytatelné, přesto předpokládáme, že společnost přijde s nějakým zásadnějším přístrojem, něčím, co je již poměrně dost očekávané. Vždyť máme před Vánoci, takže není čas na otálení. A určitě se shodneme na dvou možnostech, Xiaomi Mi 5 nebo právě výše uvedený MiPad 2 s případným bratříčkem MiPad Pro.

Pokud snad máte jiné nápady, můžete se s námi o ně podělit níže v diskusi.

AKTUALIZACE:

Dle vyjádření samotného šéfa Xiaomi, Bin Lina, nebude 19.10. představen velmi očekávaný Xiaomi Mi 5 🙁 

Dále se vyjadřuje skrze svůj Weibo účet, že nepůjde o žádný notebook, hodinky, talíř, sporák, nafukovací panu, cyklistické kolo, auto, letadlo, bombu nebo snad UFO. No, alespoň v předposledním případě si dovoluji trochu nesouhlasit. Xiaomi většinou představí nějakou bombu, ať už je to co je to.

Souhrn teaserů:

[zdroj]