Hodnocení recenzenta

S novým firmwarem i čeština slouží jak má a Cube i7 Remix si za příkladné zpracování, skvělý systém a dobrý poměr cena/výkon tu osmičku prostě zaslouží.

8
Celkové hodnocení x/10

Zhruba před měsícem jsem se pořádně podíval na zoubek potenciálně skvělému tabletu s revolučním systémem v podobě Cube I7 Remix (podrobná recenze k dispozici k přečtení ZDE), ale kvůli problematické podpoře zobrazování češtiny jsem byl nucen udělit jen průměrné hodnocení. Celá situace mi však nedala spát, protože jinak jsem byl tabletem opravdu nadšen a po nějaké době a intenzivním detektivním pátrání byla má snaha korunována úspěchem, který zásadně mění situaci. Takže nemohu než s radostí změnit skóre hodnocení na mnohem radostnější a zcela zasloužené numero 🙂

Oním úspěchem je objev verze firmwaru, která je podle vyjádření firmy na sociální síti Weibo určena pro mezinárodní zákazníky a kromě několika drobných oprav přináší pro našince jednu opravdu obří změnu. Zobrazování češtiny v aplikacích a browserech konečně funguje bez jakýchkoli problémů (i když se musí povolit „experimentální“ mód odemykající jiné jazyky než angličtinu a čínštiny, ale jde o záležitost jednoho kliku) a nic tak nebrání plnohodnotnému používání tabletu v české kotlině 🙂 Firmware sice nepřináší kýžený update na novější verzi Remix OS a stále se tak jedná o verzi systému 1.0, ale konečně například fungují i OTA updaty a podle prvních zkušeností se zlepšila dokonce i výdrž baterie. Samotné počeštění systému není úplně bez chybiček, občas se vyskytne anglické slovíčko, ale na to jsme u čínských gadgetů v podstatě zvyklí a hlavní je oprava kódování.

Screenshot_2015-10-14-15-46-08

S dostupností tohoto firmwaru se Cube i7 Remix stává opravdu skvělým kouskem se vším všudy a já už ho mohu bez váhání doporučit opravdu každému. Dokonce je už i dostupný z EU skladu našich partnerů z Gearbestu a i cena doznala změny k lepšímu, takže za 181.79$ se mazlík prostě vyplatí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.