Máme tu jednu špatnou zprávu pro fanoušky značky Meizu, a to konkrétně pro ty, kteří již netrpělivě očekávají spuštění samotného prodeje jejich nové vlajkové lodi, Meizu Pro 5. Díky rozsáhlým záplavám v oblasti Kuang-Tung se uvedení přístroje na trh může zpozdit až o jeden měsíc. Bohužel, někdy se stává, že do plánů společností zasáhne vyšší moc.

Pokud jste mezi těmi, kteří si šetřili na tento atraktivní přístroj nebo dokonce již složili zálohu u nějakého prodejce, budete se muset obrnit trpělivostí a své tužby a očekávání odložit o jeden měsíc déle.

Meizu Pro 5, nová vlajková loď společnosti, byla představena před pár týdny s plánovaným spouštěním prodeje někdy v půli října/októbra. Bohužel, díky nepřízni počasí, které napáchalo ve výše zmíněné oblasti nemalé škody, tedy i v místě, kde sídlí továrna Meizu, bude celý proces spuštění prodeje opožděn.

meizu MX5 promeizu MX5 pro

Zástupci Meizu oficiálně oznámili, že velká bouře v oblasti Kuang-Tung zaplavila továrnu, čímž se zpozdila výroba unibody šasi pro telefon minimálně o jeden měsíc. Oznámení se dle zástupců společnosti týká pouze výroby Meizu Pro 5, takže produkce ostatních přístrojů by neměla být ovlivněna.

Meizu Pro 5 je posledním přístrojem, který společnost představila za posledních 12 měsíců, čímž i vyvrcholil proces obměny všech řad přístrojů společnosti. Tento přístroj přichází s největším displejem (5,7 palce), který byl kdy použit na telefonech od této značky. Kovové unibody tělo Meizu Pro 5 se velmi podobá svému bratříčkovi Meizu MX5, avšak hlavní rozdíl naleznete uvnitř, kde tepe v současné době jeden z nejsilnějších mobilních procesorů, Exynos 7420, od Samsung. Cena telefonu startuje na 2799,- juanech (441,- dolarů), avšak ceny v Evropě se očekávají až dvojnásobné.

Zpoždění výroby může společnosti zkomplikovat i současné plány v nárůstech tržeb, a to díky blížícím se Vánocům a také konci Čínského roku (což je takový ekvivalent našich Vánoc v Číně).

[zdroj]