Ohodnoťte článek

Velmi aktivní úderníci z Chuwi v poslední době opravdu nelenili s vylepšenými modely starších kusů s pomocí nové platformy Intel Cherry Trail. Nějakou dobu to vypadalo, že ideovým nástupcem populárního Vi10 (podrobná oslavná recenze ZDE) se stane Hi10 (psali jsme ZDE), ale není tomu tak a aby zmatení nepřítele bylo dokonalé, tak byl včera představen světu Chuwi Vi10 Ultimate. Ten už opravdu poměrně věrně navazuje na mnou v minulosti recenzovaný kus a snad už je poslední alterací, abychom se ve značení už neztratili úplně.

Chuwi Vi10 Ultimate nabídne zcela identické rozměry, šasi a úhlopříčku jako Vi10 a díky tomu se tak na 10,6″ IPS displeji dočkáme dietního rozlišení 1366 x 768 pixelů, které ovšem slibuje lepší výdrž na baterii. Zásadní je upgrade na platformu Cherry Trail, konkrétně pak procesor Intel Atom X5 Z8300, kapacita RAM zůstala na hodnotě 2 GB a úložiště bude na výběr 32/64 GB. Lehce nejasná je pak situace ohledně operačního systému, protože v prvních propagačních materiálech o ní není ani zmínka a není tak jisté, zda se k použitým Windows 10 dočkáme i dualbootu s Androidem 5.1, podobně jako u Hi10. No holt si musíme počkat na listopadové/novembrove reálné vydání tabletu k zodpovězení zbývajících otazníků.

Ptáte se proč dát přednost Vi10 Ultimate před Hi10 s lepším rozlišením displeje a 4 GB RAM ? Inu, odpověď je jednoduchá, protože cena Vi10 Ultimate bude výrazně příznivější a za 64 GB verzi v Číně oficiálně zaplatíte jen 999 juanů (tedy asi 157$), případně 899 juanů (141$) za 32 GB. Naši oblíbení netrpěliví prodejci na Aliexpressu už cenu opatrně nastřelili a zhruba 160$ za 32 GB Vi10 Ultimate vypadá opravdu radostněji než zhruba 250$ za Hi10. Zákazník se za možnost výběru určitě zlobit nebude 🙂

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.