Stále tajemný přístroj z produkce OnePlus, který by měl být představen v nejbližším termínu, se nyní objevil na webových stránkách i u nás známého certifikačního úřadu FCC. Zde vystupuje pod kódovým označením OnePlus E1005.

V nedávné době se objevily časté úniky informací k tomuto přístroji. Především zveřejnění atraktivních renderů na většině fanouškovských fór rozpoutalo bujnou diskusi. Upřímně, rendery vypadaly až moc dobře na to, aby OnePlus nakonec přišel s tak atraktivním přístrojem, přihlédneme-li k tomu, kam společnost s tímto zástupcem chce cílit, tedy na střední třídu. Soustava dvou fotoaparátů na zadní straně, to se zatím nosí spíše u přístrojů v high-end třídě než-li v mid-range.

Díky FCC zde máme snímek tajemného OnePlus, který by měl nakonec nést označení „X“ a zdá se, že s mnohem střízlivějším a reálnějším vzhledem pro zástupce střední třídy. Ze snímku se dají vyčíst míry přístroje, kdy v přepočtu z palců na nám více přirozenější měrné jednotky zjistíme následující hodnoty: 139 x 55,8 x 6,9 mm. No, jedno se musí nechat, půjde zatím o doposud nejtenčí OnePlus telefon.

Detaily z certifikačního úřadu FCC také potvrzují frekvenci procesoru 1,9 GHz a podporu následujících LTE pásem – 1, 2, 4, 5, 7 a 8. Ano, naše 800 MHz opět chybí, ale to bych zatím nijak zásadně neřešil. Jak víme, některé varianty OnePlus 2 (čínská, US) také neumí tato pásma. A z avizovaných zpráv víme, že tento telefon by měl být představen nejprve v Indii, pro kterou je přístroj primárně určen. A až poté by mělo následovat představení pro celý svět, takže se dá očekávat, podobně jako v případě OnePlus 2, že OnePlus X přijde i s dalšími variantami, které by již měly podporovat tato 4G pásma.

Vraťme se však ke specifikacím. Ze snímku dále můžeme vypozorovat zakřivení předního sklíčka 2,5D, slitinové šasi telefonu a dva reproduktory (jeden bude spíše jen pro okrasu) a také již pomalu se rozšiřující USB typu-C.

Termín uvedení? Nejvíce se spekuluje o 12. říjnu/októbru. Avšak na daný den také připadá volný prodej vlajkové lodi OnePlus 2 (více zde), což mi přijde dost přitažené za vlasy. Že by přesto společnost na jeden den připravila dvě tak významné akce? Na druhou stranu, proč ne!

[zdroj]