Jak jsme již kdesi na našem portálu zmínili, tak OnePlus opět tak trochu nezvládlo uvedení novinky OnePlus 2, a to především, co se spuštění prodejů týče. Před představením této vlajkové lodi společnosti se CEO Carl Pei dušoval tím, že minulost je již poučila a proto nyní udělají vše, aby se vyhnuli všem těm komplikacím souvisejícím s pozvánkovým systémem při uvedení OnePlus One. Nestalo se však, a tak Carl musel opět na pranýř s omluvou, směřující ke všem fanouškům společnosti OnePlus.

Ovšem ani k dnešnímu dni není úplně jednoduché se k pozvánce dostat a pořadník čekatelů stále roste. Pravidlem je, že přednost dostávají ti, kteří již vlastní buď předchůdce OnePlus One anebo ti, kteří již OnePlus 2 zakoupili prostřednictvím pozvánky. Takzvaných share-pozvánek se stále moc nedostává a tudíž fanoušci, kteří s tímto přístrojem nemají žádnou obchodní zkušenost, jsou odkázáni buď na trpělivé čekání v pořadníku až na ně vyjde řada, nebo si jednoduše telefon obstarají jinou cestou, přesněji přes překupníky, například z Číny. I o tomto jsme se zde zmínili, a to v souvislosti s ne úplně nejvýhodnější cestou nákupu, díky které vám s největší pravděpodobností na stole přistane telefon s domovskou vizitkou v Číně.

OnePlus-2-fea

Teď však svitla možnost si pořídit vysněný OnePlus 2 legální cestou aniž byste potřebovali pozvánku. Carl Pei, při svém vystoupení na pranýři, neopomněl zmínit jako satisfakci fanouškům blízký volný prodej, ten však, jak sám avizoval bude časově ohraničen. Dnes tedy OnePlus oznámil prostřednictvím svého oficiálního blogu termín a čas pro jednotlivá pásma:

 

12.října / októbra
Asie: 12:00 – 13:00 HKT | Evropa: 12:00 – 13:00 SELČ | Severní Amerika: 12:00 – 1:00 pm PDT

Takže zájemcům doporučím vytvořit profil na oficiálních stránkách OnePlus, verifikovat účet na PayPal a především se obrnit trpělivostí. Tu budete potřebovat nejvíce. Z minulosti a osobních zkušeností vím, jak tyto akce probíhají a není nic neobvyklého, když v daný čas servery zkrátka nevydrží a spadnou.

Maximální počet je limitován dvěma přístroji na objednávku. Zajímavé však je, že není omezen počet objednávek na jeden profil.

Společnost očekává v daný den velký zájem o OnePlus 2, tudíž dodací lhůty se můžou různit. Platí pravidlo, kdo dřív přijde, ten i dřív mele. Dodací lhůta by se vám měla zobrazit před zaplacením objednávky. Berte ji však s rezervou a hlavně nenechte se odradit třeba jedním měsícem, každou minutou váhání totiž naskakuje dodací lhůta. Z historie však vím, že dodací lhůta pak bývá o dost kratší (až o polovinu).

OnePlus invited

Ti, kterým dorazí pozvánka, nemusí čekat na tento moment a můžou objednávat v klidu hned nebo až po akci s tím, že dostanou přednost před objednávkami z volného prodeje.

[zdroj]