Doogee Y100 Plus je dalším zástupcem modelové řady „Y“, se kterou společnost Doogee útočí na své fanoušky a potenciální kupce. Konkrétně tento telefon je jakýmsi následovníkem Doogee Y100 Pro, u kterého se společnost zaměřila na kvalitní zpracování zadního krytu.

Stejně jako u Y100 Pro je i zde hlavním materiálem polykarbonát, který patří do skupiny termoplastů, které se snadno opracovávají, jsou odolné proti nárazu a mají také dobrou tepelnou odolnost. Společnost Doogee jde však v tomto ještě dál a chce uživatelům nabídnout kryt nejen odolný, ale také pěkný na pohled.

V rámci designování jednoho ze zadních krytů bylo použito speciálního povlaku ze směsi prášku hliníkové slitiny a japonské barvy Musashi. Kryt s touto povrchovou úpravou má stříbřitě kovovou barvu s efektem broušení. Druhá varianta zadního krytu má barvu tzv. „černého pískovce“, také s efektem jemného broušení. Poslední kryt je bílý a leštěný a podle společnosti by měl mít ještě speciální povrchovou úpravu proti poškrábání, mastným skvrnám a otiskům prstů.

Na fotkách všechny kryty vypadají opravdu dobře, ovšem důležitá bude uživatelská zkušenost, která buď potvrdí nebo vyvrátí slova společnosti, jež tvrdí, že nedělá kompromisy a vždy se snaží svým zákazníkům nabízet jen tu nejlepší kvalitu a stále hledá nová inovativní řešení při výrobě svých přístrojů.