Jedním z problémů dnešní doby je, že mnoho wearables stále vypadá pouze jako kus technologie a designově příliš nekonvenují s běžným životem či módou. Pro mnohé je to problém, díky kterému zatím těmto „náramkům“ nepřišli na chuť. To inspirovalo bývalého ředitele Nokie a Motoroly. Ten se rozhodl vytvořit především elegantní doplněk a zaměřit se na ženy a slečny s produktem nazvaným Eyecatcher.

Per Ljung proto založil startup s názvem Looksee Labs a shání další finanční prostředky pro své Eyecatcher, což je chytrý náramek s elegantním designem. Základem celého konceptu je, že se vývojáři přestali spoléhat na LCD displej a pro zobrazení informací, přenášených pomocí Bluetooth spojení, vsadili na flexibilní E-Ink displej.

Wearables Eyecatcher jsou navrženy tak, aby pracovaly s co nejnižší spotřebou energie. Náramky jsou údajně na jedno nabití jejich 100 mAh baterie vydrží 1 rok. Asi 90% náramku je tvořeno obrazovkou a přední kryt je dodáván v několika různých modifikacích. Těmi jsou nerezová ocel, stříbro, bronz a bílý kov. Výrobek je v současné době k dispozici v předobjednávkách na Kickstarter za cenu 214 $, což je asi 5.169 Kč (v přepočtu k aktuálnímu kurzu).

Popravdě, vypadá to na zajímavý projekt, který by ve spolupráci s módními značkami mohl mít šanci na úspěch. Posuďte sami podle dostupných fotografií a videa.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.