Ohodnoťte článek

Projekty modulárních telefonů jsou už poměrně známou věcí a kromě Google projektu ARA, který je momentálně odložen a rozjet by se měl snad v příštím roce, jsou známy i další. Za všechny jmenujme například Puzzlephone, Fairphone 2 nebo ZTE ECO Mobius.

To, že projekty modulárních mobilních zařízení jsou v současné době poměrně populární svědčí i skutečnost, že se právě rozjíždí projekt Blocks. Blocks by měly být světově první modulární hodinky a pracuje na nich anglický tým vývojářů a designérů.

Hlavní myšlenkou Blocks je nabídnout uživatelům modulární chytré hodinky, které budou kompatibilní jak s OS Android, tak i s iOS. Měly by, díky jednotlivým modulům, uživatelům nabídnout sestavení dle jejich preferencí. Na výběr je velké množství funkcionalit od NFC, SIM karty, GPS přes různé monitoringy spánku, chůze, krevního tlaku až po snímač otisků prstů a kameru. Nicméně vše je zatím ve fázi vývoje a návrhy jednotlivých modulů budou řešeny postupně. Během kampaně na Kickstarteru bude nabízen základní model s kruhovým displejem a několika moduly – baterie, monitor tepové frekvence, GPS a NFC.

Samozřejmě vše je také otázkou financí. Proto projekt modulárních chytrých hodinek Blocks 13. října/októbra rozjíždí svou crowdfundingovou kampaň. Čas tedy ukáže, zda Blocks získají podporu fanoušků a stanou se reálným, života schopným produktem.

[Zdroj] [Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.