Originální Cube T8 je tabletem nabízejícím za skvělou cenu rozumné parametry a výkon a jako takový se zalíbil i nám v naší recenzi (podrobné Borisovo video k tématu naleznete ZDE). Většina výtek směřovala zejména k rozlišení displeje a lowendovým hardwarovým specifikacím, zejména pouhému 1 GB RAM a v Cube samozřejmě nejsou hluší a na svět se tak už za pár dní podívá vylepšený Cube T8 Ultimate. A co, že nám to nabídne ?

Hlavní změna bude určitě patrná na první pohled, protože FHD rozlišení 1920 x 1200 pixelů (16:10) dodá malému 8″ displeji jemnost, kterou si zaslouží. Druhý pohled dovnitř pak odhalí osmijádrový 64-bitový čipset MT8783 se silnější grafikou Mali-T720MP3 a hallelujah 2 GB RAM. Kapacita úložiště zůstala stejná, stejně jako rozměry a zbytek výbavy kromě kamerek, které povýšily na 5 Mpix / 2 Mpix, jedinou malou nepříjemností je absence původně použitého microHDMI slotu. Podle prvních ohlasů se ani nezhoršila výdrž na baterie, což se dá kvitovat s povděkem. Dvojice SIM slotů s podporou LTE (pásma 1800/2100/2600 MHz) je také nedotčena a tablet tak může vesele sloužit jako přerostlý mobilní telefon se vším všudy.

cubeT8_2

Do prodeje se Cube T8 Ultimate teprve chystá a k dostání by měl být až 8.října, kdy výrobce slibuje výrazné slevové akce k navnadění potenciálních zákazníků. Díky obvyklým netrpělivým prodejcům na Aliexpressu už známe i zhruba nastavenou cenovou hladinu a 136$ je velmi rozumný cenový nárůst, vzhledem k míře vylepšení oproti původnímu T8. Palec nahoru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.