Přesto, že se čínský trh s chytrými telefony zdá být nasycen, objevují se tu neznámé malé společnosti, které si chtějí vydobýt své místo na slunci a na zákazníka útočí především cenou svých produktů.

Jednou takovou firmičkou je i Heeyu, která nabízí svou novinku Heeyu H-1 za pouhých 299 jüanů (cca 47 dolarů). Samozřejmě svými specifikacemi H-1 nijak neoslní, ale co se vzhledu týče, na první pohled nevypadá jako entry-level telefon. Přichází v několika barevných variantách, mezi kterými nechybí oblíbená zlatá a růžová. Zadní polykarbonátový kryt imituje broušený kov.

K hlavním parametrům patří 5,5 palcový displej s HD rozlišením 1280 x 720 pixelů a srdcem Heeyu H-1 je čtyř jádrový procesor MT6589 s 1 GB RAM a 4 GB ROM. Telefon je dualSIM a podporuje pouze 3G sítě. Baterie má kapacitu 2300 mAh. Hlavní fotoaparát je 5 MPix a přední kamerka pak 2 MPix.

Heeyu H-1 je tedy určen nenáročným uživatelů, kteří za levný peníz chtějí designově poměrně povedený kousek a nebo si H-1 koupí jako záložní telefon. Za cenu 299 jüanů je přístroj zatím k mání pouze v Číně, ale kdo ví, možná se díky své cenovce dostane i do nabídek větších prodejců.

[Zdroj] [Via]