Pamatujete si na Markův článek z letošního května/mája, ve kterém informoval o tom, že Huawei krátce po představení letošní vlajkové lodi, Huawei P8 už pilně pracuje na nástupci? Ne? Tak ho najdete tady a zmiňuji ho, protože máme další kousek skládačky s názvem Huawei P9.

Tím dalším dílkem je fotografie zadní části krytu, ze které jde odhalit, že Huawei P9 bude mít kromě laserového ostření, dvojitého LED blesku také dva fotoaparáty. Rozlišení jedné z kamer by mělo být 16 MPx a měla by být přítomna i optická stabilizace. Z fotek je jasné, že do prodeje půjde minimálně zlatá a bílá varianta a něco mi říká, že se určitě dočkáme i tradičního černého provedení.

huawei P9

Předchozí zvěsti se týkali ostatních specifikací, jako je například 5,2 palcový displej s FullHD rozlišením a nebo procesoru. Není překvapením, že Huawei opět sáhne po svém vlastním výkonném procesoru, a to Kirin 950, který dal v benchmarku GeekBench na zadek i procesoru Exynos 7420. Dále pak můžeme očekávat GPU Mali-T880 a nebo 4 GB operační paměti.

Oficiální prezentace se dočkáme pravděpodobně nejdříve ke konci letošního roku, reálnějším termínem je ale první kvartál roku příštího.

[zdroj]