Vzhledem k tomu, jak se společnost No.1 letos předvádí ve vydávání svých nových odolných telefonů to vypadá, že chce získat velký podíl v segmentu s pracovními a outdoorovými telefony. Jejich poslední modely No.1 X1 a X2 byly robustní a s velkým dotykovým displejem. Tentokrát společnost přichází s novým odolným telefonem No.1 A9. Změna označení s sebou nese i změnu designu. Pojďme se tedy na model A9 podívat blíže.

No.1 A9 přichází s fyzickou klávesnicí, je prachotěsný, vodotěsný a všechny porty jsou opatřeny bezpečnostními záslepkami a splňuje normu IP67. To znamená, že  telefon by mohl vydržet nějakou chvíli i pod vodou. Telefon je určen především pro outdoorové nadšence, kteří jsou mnohokrát vystaveni nepříznivému povětrnostním podmínkám. A9 je dodáván s malým 2,4 palcovým displejem a s klávesnicí umístěnou v dolní polovině přístroje. Je to opravdu taková vzpomínka na první mobilní telefony s klasickou klávesnicí. Tento přístroj je poměrně silnější a může za to důraz kladený na odolnost a výdrž baterie. Jeho tloušťka je 28 mm. Ano, do tohoto tlustšího těla se podařilo vměstnat baterii s kapacitou 4800 mAh. No.1 A9 samozřejmě podporuje dual SIM Standby, FM rádio bez sluchátek a má také zabudovanou samostatnou svítilnu (baterku), kterou můžete využít v noci nebo při špatných světelných podmínkách.

Jak vidíte, tento přístroj není běžný smartphone. Je to opravdu produkt určený především pro turisty, dobrodruhy nebo profese v extrémních podmínkách. Nedostatkem je absence WiFi a GPS. Nicméně s přihlédnutím k ceně, která je jen neuvěřitelných 45 dolarů (jak bylo doposud uváděno) a ke skutečnosti, že tento telefon by byl zřejmě pro mnohé jen doplňkovým přístrojem na cesty, lze výše uvedené nedostatky tolerovat.

Sám jsem osobně zvědav, zda nový model No.1 A9 bude mít úspěch či ne.

[zdroj]