Přepište dějiny! BlackBerry představí co nevidět smartphone s OS Android a bude to neskutečný krasavec navíc s HW klávesnicí. Samozřejmě trochu přeháním, protože potvrzení od společnosti BlackBerry přišlo už před pár dny. Po vlně spekulací, úniků a nakonec i oficiálním potvrzení přichází řada na oficiální fotografie.

Kanadskou společnost už mnozí považovali za mrtvou a ne jednou se spekulovalo o jejím prodeji. Alespoň prozatím to vypadá, že k prodeji nedojde. BlackBerry se totiž nevzdává. Sice nechrlí z výrobních linek jeden model za druhým jako například pomalu se potápějící HTC, ale soustředí se na to, aby smartphony, opouštějící továrnu měly co nabídnout a jak se tak dívám na fotografie BB Priv, myslím, že tahle taktika je krok tím správným směrem.

Fotografie v podstatě neukazují nic nového, ale jedna zajímavost se na nich přece jenom najde a to ta, že pochází přímo od zdroje. Vzhled BlackBerry Priv je tak konečně potvrzen a za sebe říkám, že se jedná o jeden z nejhezčích a nejzajímavějších smartphonů poslední doby.

Design není ale to jediné, co má BlackBerry odrazit ode dna. Novinka nabídne kromě 5,4 palce velkého, po stranách prohnutého QHD displeje také plnohodnotnou výsuvnou HW klávesnici a ruku na srdce, BB je v klávesnicích špička. V nitru pak bude pilně pracovat procesor Qualcomm Snapdragon 808 za asistence 3 GB operační paměti.

priv_angle8

Konkrétnější informace o ceně a dostupnosti na sebe zcela jistě nenechají dlouho čekat. Spekuluje se ale o začátku prodeje ještě letos. A cena? Ta je záhadou, ale odhaduji částku atakující hranici 20000 Kč.

Jak se líbí BlackBerry Priv vám? Myslíte si, že pomůže společnosti zpět na výsluní?

[zdroj]