Na začátku tohoto roku přišel Asus se svým Zenfone 2 (recenze zde), do kterého umístil modul operační paměti s celkovou kapacitou 4 GB RAM. V daný moment tím spustil malou revoluci a pro většinu velkých hráčů v tomto segmentu trhu se 4 GB RAM stalo standardem pro jejich high-end zařízení (OnePlus, Nubia, Sony, Samsung atd.). Čas však běží a zdá se, že další posun nás čeká již v blízké budoucnosti. 6 GB RAM se možná objeví v následující generaci phabletu LeTV Le Max 2.

Údajné specifikace LeTV Le Max 2 se totiž pochlubí modulem operační paměti, složené ze čtyř modulů Samsung o kapacitě 1,5 GB, což nám dává v celkovém součtu kapacitu 6 GB RAM. Avšak to je jen jedna část skládanky, další specifikace patří také k těm „vysněným“. Za potvrzené můžeme prohlásit i implementaci top procesoru Qualcomm Snapdragon 820, dále dle úniků osazení přístroje displejem o velikosti 5,7 palce s rozlišením 2K (QHD). A světe div se, dokonce se „spekuluje“ o možném termínu uvedení ještě v tomto roce. To spekuluje v uvozovkách proto, protože to dle některých úniků je hotová věc?!?

letv-sd-820

 

A aby toho nebylo málo, tak dle dalších úniků se potvrzuje použití i nového foto modulu od Sony, IMX 300 s rozlišením 23Mpx, a to na postu hlavního fotoaparátu. Ten se může dále chlubit svou rychlostí autofocusu, která činí 0,1 sekundy, nahráváním videí až do formátu 4K při „frame-ování“ 24fps a celkové světelností objektivu f/2.0.

Vypadá to vše až moc dobře, což v nás tak trochu probouzí i pocit obezřetnosti, ale kdo ví. Vždyť LeTV se pomalu ale jistě stává velkým konkurenčním hráčem pro Xiaomi, alespoň co se čínského trhu týče. To vše potvrdil i nedávný bleskový prodej, který proběhl 19. 9. a LeTV vykázalo za daný den rekordní tržby (přes 270 milionů dolarů) a prodeje jednotlivých zařízení také trhaly rekordy (viz obrázky níže).

Nakonec proč ne, vždyť i v případě Xiaomi Mi5 se často skloňuje termín uvedení tento rok v souladu s novinkovým Snapdragonem 820. Svým způsobem Xiaomi je již potvrzeným výrobcem, který jako první tento procesor použije ve svém přístroji. Takže LeTV může být hned v závěsu. Stále nám však nehraje načasování, kdy Qualcomm potvrdil oficiální představení na začátek roku 2016 a spuštění běžné produkce až v průběhu 1. čtvrtletí zmíněného roku.

[zdroj]