Nová levnější verze řady X98 Air od Teclastu se nám vyklubala už před několika týdny (psali jsme ZDE) a po prvních nabídkách na čínských obchodech a u překupníků už tablet dorazil i k serióznějším mezinárodním prodejcům. Jedním z nich jsou i naši partneři z Gearbestu, kteří ve svém předprodeji nabízejí Teclast X98 Air III za stále velmi solidních 138$ a odeslání objednaných kusů se pak očekává 20. října/októbra.

Tablet může být zajímavou alternativou pro zájemce o dostupný větší (9,7″) tablet, protože ačkoliv nabídne v podstatě to stejné co předchozí generace, tak je výrazně levnější. Jediným ústupkem je použití slabšího Intel Z3735F procesoru a vypuštění dual-bootu. Tablet je nabízen pouze s Androidem, ale na druhou stranu došlo k upgradu na verzi 5.0 Lollipop. Jinak opravdu nechybí nic podstatného a za velice kvalitně zpracovaný tablet s LG Retina displejem bych se asi nebál ty peníze utratit. Tedy pokud bych je měl 🙂

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.