Ramos je více proslaven svou produkcí tabletů, ale dnes se opět podíváme na jeho novou divizi, ta se již nějakou dobu zaobírá chytrými telefony a má za sebou nedávné uvedení své prvotiny Ramos MOS1 (více zde). Již při uvedení tohoto modelu se cosi šuškalo o tom, že nezůstane pouze u tohoto konvenčního typu a producent v dohledné době přidá i o něco většího sourozence, Ramos MOS1 Max.

Producent nemá v úmyslu pouze svůj dosavadní telefon nafouknout na velikost 6-ti palcového phabletu. Chce totiž využít i jeho potenciální velikosti k vylepšení některých specifikací, především co se spotřeby energie týče. Dle oficiálního mikroblogu na Weibo máme potvrzenou skutečnost, že nové zařízení přijde s mnohem větší výdrží v tenkém těle.

Ramos-Mos1-Max1

baterie Ramos MOS1 Max

Z přiloženého snímku baterie vyčteme několik zajímavých údajů, z čehož vyčnívá především kapacita baterie 6XXXmAh, kde číslovky za šestkou jsou prozatím záhadou, díky začernění. Úmyslem skrytých číslovek může být i útok na prvenství, co se kapacity baterie umístěné v mobilním telefonu týče. Takže se nechme překvapit, jaká bude nakonec celková kapacita. Ze snímku baterie dále vyčteme i výrobce, kterým je čínská renomovaná společnost BYD, ta mimochodem vyvíjí a také úspěšně produkuje aku-články pro automobilový průmysl.

Z dalších existujících úniků, pocházejících jiných zdrojů také víme, že baterie má nominální napětí 2,85V a maximální dokonce 4,4V. Pokud by baterie dostala vyšší kapacitu než zmíněných 6000 mAh, tak by překonala i dosavadního, u nás méně známého, čínského producenta Innos. Ten do svého modelu Innos D6000 umístil baterie s celkovou kapacitou 6000 mAh, přesněji se jedná o dva články s kapacitami 2480 mAh a 3520 mAh. Od toho ty baterie. To je doposud zatím nejvyšší kapacita akumulátoru použitá v mobilních telefonech na světě, no pokud nebudeme počítat akumulátorové články v přenosných telefonech z počátků devadesátých let.

Innos D6000

Innos D6000

O dalších specifikacích se zatím žádné zdroje nezmiňují, dá se však očekávat, že telefon bude designově vycházet ze současného konceptu Ramos Mos1. Telefon by se měl objevit na trhu někdy v průběhu října/októbra.

[zdroj]