Dnes je ten den, na který netrpělivě čekají fanoušci nových Nexus přístrojů. Ano, dnes v 18 hodin našeho času budou Nexus 6P a Nexus 5X oficiálně představeny. Ba co víc, dnešním dnem také startují jejich předobjednávky. Těch se však dočkají jen potenciální zájemci z USA, Velké Británie, Irska, Kanady a Japonska v případě Nexus 6P. Ti, kteří budou mít zálusk na Nexus 5X mohou předobjednávat v USA, Velké Británii, Irsku, Japonsku a Koreji.

A jaké jsou ceny nových Nexusů? Zdá se, že ceny vzhledem k parametrům obou přístrojů budou nižší než se původně předpokládalo.

Nexus 6P z produkce Huawei, který je vybavený displejem s úhlopříčkou 5,7 palce a rozlišením 1 440 × 2 560 pixelů, procesorem Snapdragon 810, 3 GB RAM a 32 GB ROM by se v předobjednávkách měl objevit s cenovkou 499,99 dolarů. U verzí s 64/128 GB ROM cena není zatím stanovena.

Nexus_1

Druhé zařízení, Nexus 5X, z produkce LG s 5,2 palcovým displejem o rozlišení FullHD, procesorem Snapdragon 808, 2 GB RAM a 16 GB ROM bude stát 379,99 dolarů. Verze s 3 GB RAM/32 GB ROM bude zřejmě o něco dražší.

Tyto ceny samozřejmě platí jen pro oficiální obchod Google Store, ale předpokládá se, že postupem času budou oba Nexusy zařazeny i do nabídek dalších prodejců. Odhaduje se, že prodej začne zhruba kolem 5. října/októbra. Od tohoto data také Google uvolní aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow pro svá starší zařízení, tuto aktualizaci však neobdrží Nexus 4, 7 a 10.

[Zdroj] [Zdroj]