Je to jen pár týdnů zpátky, kdy se naposledy mluvilo o modelu společnosti Cubot a byl to Cubot H1 s baterií o kapacitě 5200 mAh. Nyní se tato společnost opět ozývá a to s low-endovým a zbrusu novým modelem Cubot P11.

Asi největším překvapením tohoto smartphonu je jeho cena. Cubot P11 se bude prodávat za pouhých 85$, což je velmi levné zařízení. Ale i při této nízké částce, budete překvapeni, co všechno dostanete. Takže, tento model má opravdu elegantní design a je obdařen zajímavou 3D texturou na zadním krytu, jakou jsme mohli vidět například u  Elephone S2 nebo Asus ZenFone 2 Deluxe.

Cubot-P11-1

Pokud jde o specifikace, tak vzhledem k super nízké ceně (jen 85 dolarů), nečekejte nic neobvyklého z vyšších tříd. Ovšem to, co dostáváte je určitě slušná výbava a oproti jiným telefonům z tohoto segmentu jde o dobrou koupi. Srdcem telefonu Cubot P11 je čtyř jádrový procesor MT6580, taktovaný na 1,3 GHz. K dispozici je 1 GB paměti RAM v kombinaci s 8 GB ROM uživatelské paměti, rozšiřitelné pomocí microSD karet. 5 palcový displej je dodáván s rozlišením 720p, což je opět působivé vzhledem k tomu, že mnozí výrobci mají tendenci používat qHD panely pro takto levné telefony. Hlavní zadní kamera je 13 megapixelová a přední selfie kamera je 5 megapixelová.

Cubot-P11-2

Samozřejmě se najdou tací, kteří budou kritizovat absenci 4G, ale při ceně 85 dolarů by drtivé většině i českých uživatelů měla stačit podpora pouze 3G sítí. Možná i proto má tento model baterii s kapacitou jen 2.200 mAh. Pokud jde o software, v telefonu bude předinstalován operační systémem Android 5.1 Lollipop. Pokud jde o mne, myslím si, že zařízení Cubot P11 je za cenu 85 dolarů dostatečně vybavený a pro nenáročného uživatele naprosto dostačující. A jak to vidíte vy nám můžete napsat do komentářů.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.