Poslední dny se v čínském tabletovém světě nesou ve znamení nové platformy Cherry Trail od Intelu a soudruzi v Chuwi se po modelu Hi10 (psali jsme ZDE) rozhodli inovovat i svoji osmi palcovou řadu. Řeč je samozřejmě o populárním Chuwi Hi8 (naše podrobná recenze k přečtení ZDE) a jeho vylepšený nástupce Chuwi Hi8 Pro byl prozrazen opět díky netrpělivému prodejci na Aliexpressu. Což znamená, že nic není stoprocentní, ale dá se s velkou pravděpodobností čekat, že specifikace budou odpovídat.

Jednou z výtek u původního Hi8 byla absence HDMI portu a je pozitivní zprávou, že výrobce reagoval na zákaznické ohlasy a Hi8 Pro tak HDMI portem podle obrázků disponuje, což je vedle přechodu na Cherry Trail Intel Atom X5 8300 asi nejzásadnější změna hardwaru. Jinak je vše při starém, včetně 8″ displeje s FHD rozlišením 1920 x 1200, 2 GB RAM, 32 GB eMMC, microSD slotu a 4000 mAh baterie, abychom vyjmenovali to nejdůležitější. Razantní změna nastala samozřejmě i softwarová a dualboot řešení tak nabídne předinstalované Windows 10 a Android 5.1, mezi kterými lze libovolně přepínat. První nástřel ceny také není úplně špatný a pohybuje se kolem 120$, což je za moderní Cherry Trail hardware velmi sympatické. S dostupností je to horší a ačkoliv první informace hovořily o polovině října/októbra, tak poslední zprávy to mírně poupravily na polovinu listopadu/novembra. Čekat se však určitě vyplatí 🙂

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.