Dnešní dopoledne se nám nese v duchu informací souvisejících se společností Xiaomi. Po dnešním prvním článku o nastavené ceně Mi4C u přeprodejců se pojďme podívat na další. Jak už nějakou dobu tušíme, společnost Xiaomi připravuje svůj první notebook. Nyní máme tuto informaci potvrzenou díky panu Richardu Lee, předsedovi společnosti Inventec (výrobce připravovaných Xiaomi laptopů), který se lehce o nadcházejícím notebooku rozkecal. Jen pro informaci, Xiaomi je čtvrtým největším výrobcem smartphonů a tabletů, ale za sebou má také řadu jiných užitečných výrobků od televizí až po chytré váhy anebo čističky vzduchu a nyní doufá v úspěch i na trhu s osobními počítači.

Přestože podrobnosti o specifikacích společně s cenou nebyly oznámeny, může tento krok ze strany Xiaomi velmi ovlivnit počítačový trh a je otázkou jak zasáhne svůj velký vzor, který napodobuje kudy chodí, společnost Apple a jejich Macbook Air. Ale potvrzení, že Xiaomi pracuje na prvním notebooku není vše. Jak jste se také mohli u nás včera dočíst, společnost se stala i operátorem virtuální mobilní sítě se spuštěním služby Mi Mobile v Číně.

Xiaomi_Laptop_Mock-829x325_c

Richard Lee novinářům také v New Taipei City prozradil, že se Xiaomi notebook začne prodávat v prvním nebo ve druhém čtvrtletí příštího roku. Pokud by to bylo pravdou, máme se již brzy na co těšit.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.