To, že společnost LeTV již pracuje na nových přístrojích není nic nového. Vždyť i společnost sama nedávno vypustila teaser, naznačující nový přístroj s procesorem Snapdragon 820. Tomu nasvědčují i čím dál častěji se objevující různá uniklá data. Tím posledním je níže uvedený screen zveřejněného výsledku v benchmarku AnTuTu, ten na svém Weibo účtu zveřejnil čínský uživatel pod označením @唐山雨晨.

Nový přístroj, zde označen jako LeTV X Pro, bude určitě mířit do segmentu top přístrojů. Vždyť podle zde uveřejněného výsledku přesáhl hranici 75 tisíc bodů, čehož ještě žádný chytrý telefon nedosáhl. A to ani současné top přístroje, poháněné Exynos 7420, ty se dostávají na maximální úroveň okolo 70 tisíc bodů. Otázka tedy zní, co tento přístroj pohání? S největší pravděpodobností se bude jednat o procesor Qualcomm Snapdragon 820, tedy pokud budeme vycházet z nedávno uvedeného teaseru (více zde). Avšak co víme z úniků týkajících se Snapdragonu 820, tak i tento procesor spíše atakuje hranici 70K, než že by ji hravě překonával.

Letv X Pro

Potom by tedy do hry mohl vstoupit Mediatek se svým očekávaným high-end procesorem Helio X20 aka MT6797. Z úniků již víme, že toto výkonné deseti-jádro, přece jenom tuto bájnou hranici 70K překonává s větší lehkostí než ostatní konkurence. Vše je však jen v rovině spekulací a potvrzeno spíše papírově z úniků. Zatím ani od jednoho producenta procesorů nemáme možnost porovnávat výsledky z reálných přístrojů. Na ty si budeme asi muset ještě nějaký ten měsíc posečkat.

Podle samotných zpráv z tábora Qualcomm, je procesor Snapdragon 820 ve fázi testů a tzv. v předprodukci. V praxi to znamená, že nasmlouvaní výrobci chytrých telefonů, kteří plánující daný procesor použít ve svém přístroji, již tento procesor nějaký ten čas testují ve svých připravovaných novinkách. Jde však o pracovní verze tohoto procesoru. A to samé by se dalo říci i o Mediateku. Rozdíl je snad jen v termínu uvedení, kdy Qualcomm ohlásil období někdy v průběhu 1. kvartálu roku 2016 a Mediatek zatím spíše mlží, což u něho nebývá nic neobvyklého.

Vraťme se však k LeTV X Pro. Mimo uvedeného výsledku v benchmarku jsou zdroje na další informace velmi skoupé. Jediné, co s daným screenem bylo ještě citováno, byla předpokládaná cena. Ta by se měla přehoupnout přes 3000,- juanů, tedy v současném kurzu k dolaru přes hranici 470,- $. No, při pohledu na výsledek v AnTuTu, to asi nebude žádným překvapením. Vždyť z historie již víme, že LeTV na jednu stranu produkuje kvalitativně telefony mířící do vyšších segmentů, při čemž dokáže přijít s atraktivní cenou, ne však s minimální, snad jen s výjimkou LeTV X600. Také víme, že některé své špičkové modely dokáže vyšperkovat v limitovaných edicích třeba i o „safír“ a následně je prodávat až za neskutečných 5888,- juanů (zhruba 922,- dolarů), tedy na čínské poměry.

Myslím, že až časem zjistíme, co se z výše uvedeného přístroje vyklube. Zatím můžeme pouze spekulovat, třeba i o tom, jestli tento výsledek má něco společného s nedávno zde uveřejněným únikem o Letv Max druhé generace, nebo jestli půjde o úplně nový přístroj.

S největší pravděpodobností se s tímto přístrojem potkáme až po novém roce, přihlédneme-li k uvedení obou výše vyjmenovaných procesorů.

[zdroj]