Nedávno jsem čelil dotazu, které z čínských hodinek podporují GPS. Jako na zavolanou mi padly jedny do oka a tak se v dnešním ranní okénku z oblasti Wearables podíváme na zajímavé chytré hodinky K8, které překvapí především svou HW výbavou. Dámy a pánové, K8.

K8 disponují 1,54 palcovým displejem s rozlišením 320 x 320, jejich motorem je dvou jádrový procesor MT6572, který doplňuje GPU Mali-400 MP, 512 MB RAM a překvapivě velký interní úložný prostor o kapacitě 4 GB. Dále se zde dočkáme slotu pro SIM kartu, která podporuje nejen GSM frekvence, ale taktéž i 3G WCDMA. Další plusem (alespoň z mého pohledu) je funkční 2MP kamerka, podpora GPS a baterie o kapacitě celých 450 mAh. O komunikaci s vaším telefonem se pak postará Bluetooth ve verzi 2.3 a jako OS je zde nainstalován Android ve verzi 4.2.

No a kolik celá tato sranda (která mi mimochodem přijde jako specifikace plnohodnotného telefonu před pár lety, až na velikost displeje samozřejmě) stojí? K8 nyní nabízí v akci eshop Gearbest za cenu 89,99 dolarů.