OnePlus již několikráte avizovalo uvedení druhého přístroje v tomto roce, což i ústy výkonného ředitele Carla Peie bylo potvrzeno. Tento přístroj, honosící se štítkem OnePlus, by se měl objevit na trhu ještě v předvánočním období.

To vše potvrzuje i současný únik renderů, které se objevily na čínské sociální síti Weibo. Na nich je zobrazen pravděpodobný design této připravované novinky. Telefon přijde na trh zřejmě s označením X, což je změna od často skloňovaného a mainstreamového přídomku Mini, který si stejně mezi sebou rozšířili spíše žurnalisté. OnePlus X určitě vypadá originálněji a zatím nám nedává moc tušit, co od přístroje očekávat.

Ze snímků lze vyčíst poměrně elegantní vzhled, který zaujme především svou tenkou shell konstrukcí. Přední panel trochu evokuje vzhled „jedničky“. Více revoluce však hledejme na zadní straně, kam se přemístil snímač otisků prstů a hlavně zde najdeme duální kameru. Tu jsme naposledy mohli vidět na Honoru 6 Plus. Zde je však skladba čoček ve vertikální poloze.

Oneplus X

Tělo přístroje konstrukčně zapadá do kategorie unibody, takže v tomto případě moc neočekávejme tzv. StyleSwap kryty (možnost výměny zadních krytů), kterými je OnePlus proslulé, a to ať už v tom dobrém nebo špatném. To, z jakého materiálu přístroj bude zhotoven, si zatím netroufáme tvrdit. Odhad se více přiklání k plastu. Přece jenom by mělo jít o lacinější verzi než je současný „flagship“ OnePlus 2 a potažmo na snímcích chybí i jakýkoli náznak rozbití kovové skořepiny, nezbytný pro zlepšení průchodu signálů. Přesto přese vše, jde zatím jen o rendery, které nemusí vše vykreslovat do detailů a správně. Upřímně, i ta možnost, že půjde o přístroj s duálním systémem kamer se nám zdá trochu utažená za vlasy, ale kdo ví?

Cenovka přístroje se očekává někde okolo 249,- dolarů a samotné uvedení, zatím však nepotvrzené, na pomalu se blížící říjen/október. K tomu vyvstává otázka, jak to bude se samotným objednáváním? Nasadí OnePlus opět pozvánkový systém? Nebo se vrhne na masový prodej hned od počátku? No, jsme docela zvědavi a to dvojnásob, když vidíme, jak opětovně OnePlus hasí patálie s pozvánkami u „dvojky“. Vždyť už i samotný CEO Carl Pei se veřejně omlouval všem fanouškům s tím, jak to u nich opět pěkně nezvládli.

[zdroj]