Není tomu tak dávno, co jsem se v recenzi rozplýval nad šikovným a dobře zpracovaným tabletem Chuwi Vi10 (plná recenze k přečtení ZDE), který je navíc k dostání za neodolatelnou cenu. Samozřejmě pořád je co zlepšovat a proto jsem s nadšením zaregistroval informace posledních dní o vylepšeném modelu Chuwi Hi10, které se dostaly na světlo boží díky jednomu z obchodů Aliexpressu, který zmíněný kousek zařadil velmi předběžně do nabídky. Pokud je vše pravda a specifikace sedí, tak půjde o velmi razantní upgrade, zejména ve slabších oblastech předchůdce a nový prodejní hit bude na světě.

Jedním z hlavních nedostatků Vi10 byl slabší 10,6″ displej s rozlišením pouhých 1366 x 768 pixelů a Chuwi Hi10 to hodlá změnit. Displej dostane FHD rozlišení 1920 x 1200 pixelů, ale díky tomu také změní úhlopříčku na 10,1″ a poměr stran na 16:10. Faceliftu se dočká i procesor a uvnitř by se měl nacházet jeden z Atomů X5 platformy Cherry Trail, jen si nejsem jistý, zda půjde o zmíněný Z8300, protože ten nepodporuje více než 2 GB RAM a Hi10 slibuje kapacitu 4 GB. Půjde tedy nejspíše o Z8500. Navýšena byla i základní kapacita eMMC paměti na 64 GB a naštěstí vše dobré z minulé generace bylo zachováno, včetně dvojice plnohodnotných USB portů (nejspíše však jen 2.0) nebo microHDMI či microSD slotu. Pokrok nastal i u dual systémového řešení a tablet nabídne dvojici Windows 10/Android 5.1.

Přepracován byl také nabízený externí klávesnicový dok, který bude mít zabudovaný kloub, podobný například modelům z řady Asus Transformer a půjde o výrazně kvalitnější řešení než minule. Zmíněný Aliexpress obchod má jako datum dostupnosti napsáno 10.října/októbra a prvotní nastřelená (nebo lépe přestřelená) cenovka je v hodnotě 253$. Osobně očekávám oficiální cenu o něco málo nižší, někde na hranici 200$ a budu se velmi těšit.

[Zdroj]