Xiaomi opět dokázalo, že je možné přijít s novým trendem na mobilním trhu. Tentokrát je to kombinace fitness tracku a zároveň módního doplňku. Včera v noci v Pekingu Xiaomi představilo inteligentní zařízení/šperk pod značkou AmazFit. S trochou nadsázky by se jistě dalo říci, že je to vlastně MiBand 2, který se „přeměnil“ na náramek na ruku, přívěšek na krk nebo větší náušnice. Na první pohled je jasné, že se jedná o produkt určený pro módní svět.

Pánský model nese název Equator, zatímco dámský se jmenuje Frost. Nové trackery stojí 300 juanů, což je asi 47 USD a budou v prodeji v polovině příštího měsíce. AmazFit náramky disponují odnímatelnými popruhy z kůže, plastu nebo kovu. Co Amazfit vlastně zvládne? Změří vzdálenost (krokoměr), zaznamenává spánkový rytmus, může upozornit na volání atd. Kapacita baterie je 15 mAh a zaručuje deset dní provozu. Nabíjení probíhá bezdrátově a trvá asi 1,5 hodiny z nuly na sto procent.

Amazfit a jeho čtyři základní funkce:

  • pohyb – krokoměr
  • spánek – inteligentní monitorování a analýza spánku
  • zdraví – komplexní analýza denní aktivity
  • upomínka – náramek vibruje při příchozím hovoru

Tyto funkce lze sledovat na samostatné aplikaci na mobilním zařízení, které je s AmazFit spárováno.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.