Podle posledních indicií se chystá pod hlavičkou LeTV další z tzv. super chytrých telefonů. Jak je známo, tak LeTV svými přístroji míří spíše do vyšších pater nabídky, což dokládá v současné době i ten nejlevnější přístroj ze stáje, LeTV X600 (One) – recenze zde. Ten se svými specifikacemi dotýká vyšší střední třídy ač cenově spíše patří k čistému středu.

Jak se zdá, společnost LeTV se nechce zatím pouštět do žádných laciných modelů, přesto potřebuje zareagovat na nabídky konkurenčních velikánů, jakými jsou Xiaomi nebo Meizu se svými novinkami Redmi Note 2 respektive M2 Note. Odpovědí by mohl být model označován jako LeTV X500. Ten se z ničeho nic vynořil z úniků v benchmarku AnTuTu.

Zajímavostí na tomto přístroji je fakt, že nepřichází s nějakou překvapivou výbavou. Naopak, po detailním prozkoumání nám bude čím dál více povědomá. Dalo by se jednoduše říci, že Mediatek MT6795 aka Helio X10, 5,5 palcový displej ve FullHD, 3 GB RAM, 32 GB ROM nebo hlavní fotoaparát s 13Mpx a selfie kamerka s 5Mpx, jakoby z oka vypadly současnému modelu LeTV X600.

Takto vybavený přístroj v benchmarku dosáhl na dobrých 45.623 bodů, což je o něco méně než X600, ale pro daný segment trhu plně dostačující. Jak už bylo výše zmíněno, je dost možné, že LeTV reaguje především na velmi populární Xiaomi Redmi Note 2. To by potvrzovala i proslýchaná cenová politika – 1499,- juanů (cca 235 dolarů).

Bude tedy zajímavé sledovat, na čem LeTV nějakým způsobem ušetřilo. Předpokládá se, že by tím mohla být samotná konstrukce, kdy kov bude nahrazen plastem.

[zdroj]