Tak jak jsme předevčírem avizovali, tak se také stalo. IUNI, dceřiná společnost Gionee, vypustila do světa novinku v podobě IUNI N1.

Gionee vytvořilo svůj vedlejší projekt IUNI po vzoru společností Huawei – Honor nebo OPPO – OnePlus. Ačkoli značka IUNI působí na trhu krátce, tak za tu chvíli dokázala vyprodukovat již tři poměrně zajímavé telefony. IUNI U2 byl ve své době velkým překvapením. Chytrý telefon, který přišel s celokovovým kabátkem a například se skvělou kamerou. Ten následně vystřídal IUNI U3 s ohromujícím 2K displejem a třeba OIS stabilizovanou kamerou. To vše většinou za poměrně ucházející peníz a s velmi silným hardware.

Teď se IUNI prezentovalo novinkou IUNI N1, ta však svými hardware předpoklady míří do nižší střední třídy a více spíše zaujme svým zpracováním a proporcemi než výbavou.

IUNI N1 přichází s poměrně nečekanou konstrukcí na to, že se jedná o střední třídu. Zaujme především použitím materiálů a tloušťkou 6,3 mm, což tento telefon řadí do kategorie super-thin. Telefon dostal míry 145 x 70 x 6,3 mm s celkovou váhou 129g.

IUNI N1 _2

Telefon nechal producent vyrobit především z kovového šasi a skleněných ploch, tedy jak předního panelu, tak i zadního. Oba panely se zaoblením na hranách technologií 2,5D. To celému telefonu dává punc modernosti. Řekl bych, že tohle může být největší devíza tohoto přístroje.

Pod předním sklíčkem najdeme displej Super AMOLED z produkce Samsung o velikosti 5 palců a hustotou 296 ppi. Uvnitř vše obstarává již velmi známý a používaný procesor ze střední třídy Mediatek MT6753 s osmi jádry. Dopomáhá mu operační paměť o velikosti 2 GB a interní úložiště s 16 GB, které dále můžete rozšířit pomocí microSD karty a to o dalších až 128 GB. Dle použitého procesoru, který producentem bývá označován jako globální, můžeme odhadovat možnost použití LTE i v rámci globálních trhů. Jenže IUNI zatím blíže nespecifikovalo podporovaná pásma, pouze a jednoduše informovalo o možnosti použití GSM, 3G a LTE připojení.

Díky velmi tenkému tělu byla z konstrukčního důvodu i omezena celková kapacita baterie na 2400 mAh. Nicméně na oficiálních stránkách výrobce uvádí dobu telefonu v pohotovostním režimu až 343 hodin a 8,5 hodiny při nepřetržitém využívání služeb internetu skrze Wi-Fi nebo sledování 6,5 hodin videa také skrze Wi-Fi.

Ohledně fotoaparátů víme pouze to, že ten hlavní má rozlišení 13 megapixelů a selfie 8 megapixelů. To, o jaký typ či výrobce modulu nám IUNI neprozradilo.

Jako třešinku na dortu IUNI do telefonu umístilo DTS, což přislibuje kvalitní reprodukci hudby. V telefonu je předinstalovaný domovský operační systém IUNI OS založený na základech Android 5.1.

Přístroj vyráží do prodeje s cenovkou 1299,- juanů (něco málo přes 200,- dolarů), což asi odpovídá jeho možnostem. To jestli si najde své příznivce za tuto cenu se uvidí, avšak nebude to mít jednoduché v konkurenci ostatních čínských značek. Může však vsadit na svou konstrukci a atraktivní design.

[zdroj][zdroj]