V dnešním tabletovém okénku zabrousíme z Číny trošku dál a podíváme se na uniklé specifikace připravovaného ultra levného tabletu amerického giganta Amazonu. Ale koneckonců legendární hláška z Armageddonu „Americké komponenty, ruské komponenty, všechno je to Taiwan“ stále ve velké míře platí 🙂 Amazon hodlá nabídnout tablet masám za vskutku absurdní cenu kolem 50$ a proto jsem byl osobně velmi zvědav jak si povede hardwarově. První informace z GFXBench naznačují, že zhruba dle očekávání.

Podlé údajů níže by měl tablet dostat do vínku 6.7″ úhlopříčku s dietním rozlišením 1024 x 600 pixelů, ale GFXBench je v tomto ohledu značně nespolehlivý, takže bych se nedivil pokud by se jednalo o klasických 7″. Procesorem je neméně dietní čtyřjádro MT8127 taktované na 1.3 GHz a spárované s grafikou Mali-450MP4, 1 GB RAM a 8 GB úložného prostoru. Na druhou stranu je však tablet vybaven vším podstatným, ať už se jedná o microSD slot, Wi-Fi 802.11 b/g/n, BT 4.0 případně 2 Mpix/0.3 Mpix kamerky. Systém poběží na bázi Androidu 5.1 Lollipop ale s největší pravděpodobností se bude jednat o firemní Amazon Fire OS 5.

270006

Výkonem tablet díru do světa evidentně neudělá, ale ruku na srdce co by člověk očekával od 50$ zařízení ? A pokud si přimyslíme přidanou hodnotu Amazoňáckého ekosystému, může se jednat o lepší alternativu k budgetovým čínským tabletům. Datum uvedení na trh není přesně dané, ale mělo by se jednat o velmi brzkou budoucnost.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.