Vice president oblíbeného čínského výrobce Meizu před pár dny potvrdil informace o tom, že se skutečně dočkáme nového smartphonu Meizu PRO 5, jenž se zařadí mezi momentálně nejvýkonnější zařízení. A že se nejedná jen o prázdné řeči naznačuje appka GeekBench, ve které se smartphone podrobil náročnému testu.

Než se ale podíváme na konkrétní čísla a srovnání se Samsung Galaxy Note 5, tak si zrekapitulujeme to, co prozatím o Meizu PRO 5 víme. Rozlišení displeje s úhlopříčkou 5,5 palce by mělo být 1080p. Srdcem bude pravděpodobně procesor Exynos 7420, použitý mimochodem i ve vlajkových lodích Samsungu. Telefon se dočká zřejmě dvou provedení, a to se 3/4 GB RAM a 32/64 GB interní paměti. Primární fotoaparát dostal do vínku snímač s maximálním rozlišením 21 MPx a přední kamera má 5 MPx. Kapacita akumulátoru je 3600 mAh.

Tak a teď konečně k výsledkům z Geekbench.

Výsledky jsou poměrně vyrovnané, ale Meizu PRO 5 přece jen o prsa korejské plavkyně vyhrál. Tyto testy ale moc nenapoví o reálném zážitku z užívání. Na ten si ještě pár dnů budeme muset počkat než Meizu PRO 5 spatří světlo světa.

[zdroj]