Nejen fungl novým hardwarem živ je tabletový nadšenec a Teclast nám po inovativním X98 Pro (psali jsme ZDE), postaveném na platformě Cherry Trail, naservíroval oznámení o třetí generaci svého „Air“ tabletu, a to konkrétně Teclast X98 Air III. Na první, druhý a v podstatě každý další pohled se jedná jen o mnohokráte opakovanou písničku se staršími Bay Trail vnitřnostmi Může nás tedy třetí Air něčím překvapit ?

Hardwarem to opravdu nebude, protože tento tablet s 9,7″ úhlopříčkou a Retina 2048 x 1536 rozlišením (4:3) nabídne opravdu jen starý známý Intel Atom Z3735F spolu se 2 GB RAM a 32 GB eMMC úložiště. I vše ostatní zůstalo na svém místě včetně BT 4.0, microSD slotu, 5 mpix/2 Mpix kamerek nebo microHDMI a novinkou je tak pouze samostatný systém Android 5.0 a podle obrázků se dá odhadnout i použití kvalitnější kovové konstrukce z P98. Nikde tedy ani stopa po dualbootu, i když se této možnosti pravděpodobně dočkáme vzápětí.

teclastx98air3taobao001

Triumfem je však bezpochyby nastavená cena pro první vlnu prodejů startující dnes, tedy 14.září/septembra, protože tablet bude k dostání za 699 juanů, což je v přepočtu zhruba 110$. A to je za velký tablet s vynikajícím displejem a stále ještě dostačujícím výkonem v kvalitně zpracovaném šasi vskutku velmi dumpingová cena. Nečekejme tedy od třetí generace Airu bůhvíjakou revoluci, ale za ty peníze, kdo by si stěžoval…

[Zdroj]