Společnost Huawei přichází se zajímavým 8-palcovým tabletem MediaPad M2 oficiálně i na český trh a jeho cena by se měla být v nabídce jednoho z našich operátorů, konkrétně T-Mobile, stanovena na 8.051,- Kč.

Celkovovový Huawei MediaPad M2 8.0 váží při 8-palcové uhlopříčce displeje jen 330 gramů a v nejširším místě měří pouze 7,88 mm. Základem tohoto tabletku je 8-palcový IPS displej s FHD rozlišením 1200 × 1920 s hustotou obrazových bodů 283 ppi a až 178stupňovým pozorovacím úhlem. Nabízí tři automaticky přepínatelné režimy zobrazení, přičemž samotný displej poskytuje, dle společnosti, v průměru o 10-20 % větší barevný gamut. Díky barevnému ACM modulu by měly být barvy živější a díky technologii ClariVu od Huawei by se měla inteligentně upravovat kvalita obrazu podle okolního osvětlení tak, aby byl obraz pro oči co nejméně bolestný. Osmijádrový procesor Kirin 930, doplněný GPU Mali-T628, 2GB RAM a 16GB ROM (podpora microSD karet) jest hnacím motorem tabletu.

Jako OS se u Huawei MediaPad M2 8.0 dočkáme Androidu 5.1 Lollipop společně s jejich obvyklou nadstavbou EMUI ve verzi 3.1. Jako hlavní kamerka je vzadu použita 8 MPx a přední selfie jest 2 MPx. Co je hlavní pro LTE šťouraly, tak Huawei MediaPad M2 podporuje všechna v ČR používaná pásma, tedy i 800 a 900.

Huawei se však s modelem MediaPad M2 8.0 zaměřuje především na fanoušky multimédií a právě v oblasti audio-video přináší množství vylepšení. Mezi ty patří například duální stereo reproduktory, po hudební stránce nechybí podpora Hi-Fi kodeku nové generace Hi6402 či podpora Super Wide Sound 2.0 (SWS 2.0) se 180stupňovým zvukovým efektem, jehož detaily reprodukce vyladila firma Harman/Kardon. Výsledkem je (dle tvrzení společnosti) nejlepší zvukový projev v třídě 8palcových tabletů. Novinkou je podpora technologie Clari-Fi od Harman/Kardon, která obnoví ztracenou kvalitu zvuku ve vysoko komprimovaných hudebních souborech, nebo například i při streamování z YouTube.