Vypadá to, že úspěšný vstup čínského giganta LeTV na pole smartphonů bude mít svoji odezvu i u dalších podobné firmy, protože před pár dny jsme se dočkali odhalení prvních modelů ze stáje PPTV, což je velký hráč na čínském písečku streamingu a online TV služeb. Stejně jako v případě LeTV byl použit poměrně pokročilý hardware a vše nasvědčuje i velmi pečlivému důrazu na kvalitu, takže se máme na co těšit.

Představená dvojice modelů se bude jmenovat PPTV King 7 a 7S a nabídne v podstatě shodný hardware, jen u modelu 7S se dočkáme funkce glass-free 3D zobrazení, osobně jsem velmi zvědav co, že to vlastně bude obnášet, protože pokusy s 3D na telefonech ještě mnoho úspěchů nepřinesly. Bude se jednat o telefony s 6″ úhlopříčkou a 2K rozlišením 2560 x 1440 pixelů na použitém IPS displeji, takže jemnost obrazu zaručena. Hardwarově se také není za co stydět, použit bude v poslední době velmi populární a výkonný osmijádrový Mediatek Helio X10, 3 GB RAM a 32 GB úložiště. Ani výbava nebude špatný, dočkáme se 13 Mpix/8 Mpix fotoaparátů, integrovaného Hi-Fi čipu, podpory rychlonabíjení, LTE (první opatrné spekulace hovoří i o použití 800 MHz pásma) a baterie s kapacitou 3610 mAh. Systémem by měl být Android 5.1 Lollipop s naroubovanou firemní nástavbou JU UI.

MHAPPK7S_7df997e26085befdc7d5153db678e030

Telefony by měly být k dispozici již velmi brzy v řádu maximálně týdnů a jediným mírně znepokojivým aspektem je poměrně vysoko nastavená cena, protože King 7 se začne v Číně prodávat za 2199 juanů (tedy asi 344$) a King 7S dokonce za 2699 juanů (asi 423$). Což rozhodně není zrovna málo, ale pokud PPTV naplní sliby o vysoké kvalitě produkce, tak by se mohlo jednat o zajímavou alternativu k již zavedeným highendovým čínským značkám.

[Zdroj]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.