Evoluce se nedá zastavit a tak se bude čím dál tím víc čínských výrobců tabletů zaměřovat na novou Intelovskou platformu Cherry Trail a pozvolna opouštět produkci modelů se stárnoucím Bay Trail. První vlaštovkou byl v tomto směru Teclast s modelem X98 Pro (psali jsme ZDE) a dalším v řadě se stává Pipo, které nám servíruje nástupce svého W3 nazvaného Pipo W1S.

Pipo W1S nabídne dvojici konfigurací, přičemž ta slabší bude k dostání s Intelem Atom X5 8300, 2 GB RAM a 32 GB eMMC úložiště, oproti výkonnější s Intelem Atom X5 8500, 4 GB RAM a 64 GB eMMC. Obě konfigurace budou mít 10.1″ displej s FHD rozlišením 1920 x 1200 pixelů (16:10) a nabídnou slušnou portovou výbavu v podobě jednoho plnohodnotného USB 3.0 portu, microUSB, micro HDMI, microSD a samostatného napájecího DC. K dispozici bude i velmi zajímavý klávesnicový dok velmi podobný Asusu Transformer s magnetickým pantem a dalším plnohodnotným USB portem. Systémem pak bude zcela určitě Windows 10.

PiPo-W1S-Cherry-Trail-02

Achillovou patou se může stát přestřelená cena, ale tady jde částečně pouze o spekulace, protože zatím máme pouze ceny od přeprodejců, které se často drasticky liší. Slabší 2GB/32 GB verze byla naceněna na 299$ a 4GB/64GB na 499$, což jsou částky zhola nereálné zejména u dražšího modelu a odpovídají spíše modelům s Core-M. Takže počkejme na oficiální ceny a budeme moudřejší a snad i optimističtěji naladění po jejich zjištění 🙂

PiPo-W1S-Cherry-Trail-06-810x400

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.