Oppo se v poslední době docela činí, a to ať už po stránce marketingu (kontrakt s věhlasným fotbalovým klubem Barcelona FC), tak i rozšiřováním svého portfolia přístrojů. Nedávno jsme na našich stránkách zmínili například uvedení ultra-thin telefonu OPPO R7 Plus na světové trhy, nebo připravované uvedení velmi očekávané vlajkové lodi Oppo Find 9.

Ačkoli R7 a R7 Plus byly uvedeny již v květnu/máji, tak obě zařízení stále patří k tomu nejlepšímu ve své, tedy střední třídě. A Oppo si toho je vědomo, takže po vzoru kuj železo dokud je žhavé, se rozhodlo uvést na trh odlehčenou verzi této řady, Oppo R7 Lite.

Oppo R7 lite 3

Oppo R7 Lite dostal stejný kabátek jako R7 nebo R7 Plus, tedy kovové konstrukce se zakřiveným skleněným panelem 2.5D. Už tedy po stránce designu bude těžké najít soka s takovýmito proporcemi a zpracováním.

Co se týče specifikací, tak pod kapotou nalezneme osmi jádrový procesor Snapdragon 615. Kapacita operační paměti klesla na 2 GB RAM, avšak prostor pro vaše data zůstal na hodnotě 16 GB s další možností rozšíření o microSD kartu. Přední, 5 palcový displej dostal rozlišení HD (720p). Hlavní kamera na zadní straně dostala modul se 13Mpx senzorem, který je schopen pořizovat snímky až do rozlišení UltraHD 50Mpx pomocí interpolace. Vpředu poté najdeme selfie kameru s rozlišením 8Mpx a módem beauty. Kapacita baterie byla, bohužel, ponížena a to na 2320 mAh, což je škoda. Na druhou stranu R7 Lite, po vzoru vyspělejších sourozenců, disponuje rychlo nabíjením VOOC. Tím dosáhnete 75% úrovně nabití již po 30 minutách. Operační systém samozřejmě běží na základech Android 5.1, avšak s nadstavbou ColorOS 2.1. Co se týče konektivity, tak telefon v mezinárodní verzi podporuje následující pásma:

GSM 850/900/1800/1900MHz
WCDMA 850/900/1900/2100MHz
LTE Bands 1/3/7/8/TD-40

OPPO R7 lite specif

Telefon bude dostupný ve dvou odstínech, stříbrná a zlatá. Bohužel, ačkoli se jedná o telefon střední třídy, očekává se cena opět spíše mířící do vyšších pater – 350,- dolarů.

[zdroj]